Fren Balatalarını Spreyle Temizleme Lütfen Yardım

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar...
Geçtiğimiz pazar günü Metro Marketten 10 TL ye fren balata temizleme spreyi adlıım ama nasıl uygulanacağı hakkında fikrim yok önceden kullanmış ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlar ise sevinirim paylaşımlarınız için şimdiden teşşekürler...

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gectiğimiz persembe ön fren balatalarını değiştirdim. O zaman usta temizleyici de kullanmamız gerek dedi.. Arka frenlerine de bakalım sağlamsa değişmeyiz temizleriz tekrar kapatırız dediler..Arkalar açıldı güzelce temizlendi tekrardan kapatıldı...2 kutu gitti..

Temizlemek için açıp balatalara kadar ulaşmanız gerekecek sanırım...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dıştan üstünkör olmaz..açıp ince bi zımpara atıp temas eden yüzeylerini spreylemek gerek.

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aslında Balataları Griye Boyamak İstiyorum asıl temizlik nedenim o zaten

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balatalarını sökmen gerek eğer balataların dış yüzünü boyamak istıyorsan.ama baskıları boyamak istiyoran o zaman baskıları sökecek ve tel fırca ile temizleyeceksin sonra fren temizleyıcı spray ile temizleyip kuruduktan sonra iç kısmını bandlarsın sonra döküm kısmını boyayacaksın..silindirleri kapatacaksın..tabii temiz iş için baskıyı komple eline alacaksın hortumu da sökeceksin..sonra takıp havasını alacaksın bu arada hortumu cıkan vidaya somun ile sıkacaksın ki fren yağı akmasın...işlemin bittikten sonra havasını alacaksın :)

Son düzenleme:

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balatalarını sökmen gerek eğer balataların dış yüzünü boyamak istıyorsan.ama baskıları boyamak istiyoran o zaman baskıları sökecek ve tel fırca ile temizleyeceksin sonra fren temizleyıcı spray ile temizleyip kuruduktan sonra iç kısmını bandlarsın sonra döküm kısmını boyayacaksın..silindirleri kapatacaksın..tabii temiz iş için baskıyı komple eline alacaksın hortumu da sökeceksin..sonra takıp havasını alacaksın bu arada hortumu cıkan vidaya somun ile sıkacaksın ki fren yağı akmasın...işlemin bittikten sonra havasını alacaksın :)
Off :D bunları ben yapamamki Jantı söküp üserine sıkıp temizleyip diskleri bantlayıp boyasam olmazmı peki ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başaka türlü olmaz çirkin olur ve durur :D

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu meretin üzerinde yazmıyor mu nasıl kullanılacağı?
Bende Biliyorum Üzerinde Yazdığını Ama Konun Başına Dikkat edersen tecrübesi olan veya ince noktalarını araştıryorum ;)