Forumumuzda kaç tane C'mon var bakalım. Tüm C'monlar buraya...

mjj_renegade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spoyler yaptık
cjbq0.jpg

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spoyler hayırlı olsun Ali abi. Çok şık durmuş. Birde yandan resim istiyorum

Ahmetilgaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siteye giremedim

C`moncular uzun suredir siteye giremiyordum,benim netdemi sorun vardi yoksa opelim.netdemi.Neyse yeniden burada olduguma sevindim.

muraltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayramda Antalya'ya gittik geldik. Giderken çarşamba günü gelirken cuma gününü tercih ettik. Yolda çok tenha idi, hem gidişte hem gelişte. Keyifli bir yolculuk oldu. Gidişte hiç yorulmadım, yolunda nasıl bittiğini anlamadık. Dönmüşte Afyondan sonra hiç durmadık, bu yüzden olsa gerek son yarım saatte koltuk sertliğini hissettirdi. Ama bacaklarımda ve ayaklarımda yine hiçbir yorulma olmadı. Hatta daha önceleri şirket işleri için yaptığım seyahatlardan (fiesta, megan hb, connect, accent...) daha az yorulduğumu bile söyleyebilirim. Kısacası uzunyolda konfor olarak bizi mennut etti C'monumuz.

Gelelim performansa. Yol o kadar tenha idiki giderken sadece iki (bölünmüş yollar dışında) sollama yaptım. Dolayısı ile sollamalarda performans değerlendirmesi yapamayacağım. Önüm boş iken hiçbir yokuşta klima açık olmasına rağmen dördüncü vitesten aşağı inmem gerekmedi. Bence yokuş performansı yeterli.

Yakıta gelince. Evden kampa kadar 620 km yol yaptık, hala çeyrek depo benzin vardı. Şehir içindeki geziler sonunda 738 km yol almış durumda yakıt aldım. Hızım ortalama 100 km/s idi. 40,640 litre X 2,830 YTL = 115,01 YTL. Buna göre 0,156 YTL/km 5,51 l/100 km sonuç çıkıyor. Eh bence fena değil.

Yola çıkmadan önce kapı gıcırtısı için servise uğradım. Elimde wd40 vardı ondan sıkayım diye düşünüyordum, son anda vaz geçip gittim Opan'a. Sadece kilitleri ve karşılıklıklarını yağladılar. Ustaya sordum wd40 la yağlasam ne olur diye. Siz miktarını ayarlayamazsınız bakıma geldiğinde yine hatırlatın biz yine bakarız dedi. Tamam dedim ama eğer bakım zamanından önce yine başlarsa gıcırdama kendim sıkacağım wd40 ı. Fabrikadaki makinelerde devamlı kullandığımız için wd40'ı miktarını falan ayrlamakta sorun olmaz. Gıcırtılar hemen geçti tabi. Anahtarı teslim etmem ve almam 10 dakika sürdü.

Ahmetilgaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence yakit tuketimi 1.4 icin cok iyi degerler. Benim 1.3 CDTI da bu degerleri yakaliyor. C`mon dizelci arkadaslarin 1.4 yakit performansi ile yorumlarini merak ediyorum.

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ali abi gerçekten kıyak durmuş. Bu arada Murat abi yakıt değerlerin gerçekten iyi.