Ford Kuga / Nissan Qashqai / Skoda Yeti / Toyota RAV4

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımda Kuga var...Geçen izmit' e giderken yüksek hızda (120 km-150 km arası) kaputun oynadığını gördük....Yani sanki açılıp ön cama vuracakmış gibiydi...Başta açık kaldıını sandık ama durum öyle değilmiş bu onun doğal haliymiş...Ben bu model bir arabada bu durumu kabullenemedim ve mantığını çözemedim...
şahsen 4*4 almam gerekirse ya Pathfinder markası Nissan veya Land cruiser markası Toyotayı tercih ederim..Şekline pek takılmazdım..Benim için işlevi önemli olurdu diye düşünüyorum...

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde Kuga'da tdci motorunda (ki benzinli motoru yoktu en son Türkiye'ye getirmişlerse düzeltin lütfen) otomatik vites seçeneği bile yok. Bizim üst komşumuzun oğlu Kuga'dan aldı tipi falan biraz güzel ama yaklaşık 90.000tl verdiğim aracında düz vites olmasını istemem şahsen. Bu yüzden Rav-4 yada Qashqai'yi tercih ederim. :)

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde Kuga'da tdci motorunda (ki benzinli motoru yoktu en son Türkiye'ye getirmişlerse düzeltin lütfen) otomatik vites seçeneği bile yok. Bizim üst komşumuzun oğlu Kuga'dan aldı tipi falan biraz güzel ama yaklaşık 90.000tl verdiğim aracında düz vites olmasını istemem şahsen. Bu yüzden Rav-4 yada Qashqai'yi tercih ederim. :)

Aynen dediğin gibi düz vites ve dizel....Söylenene göre Ford Vites için gerekli firma ile anlaşamamış..Arkadaşın eski arabasıda 2007 Focus Ghia idi...Dediğine göre ilk Focus'lar çıktıklarında da otomatik seçeneği yokmuş...Sonradan seçenek sunulmuş....

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunların arasından sadece Toyota alınır fakat genelleme yapacak olursak VW Tiguan tercih ederim :)

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunların arasından sadece Toyota alınır fakat genelleme yapacak olursak VW Tiguan tercih ederim :)

Tiguan'dada aynı olay var. Dizel motorunun Otomatik vitesi yok. Ondada 100.000tl araca verecem ama otomatiği olmayacak. Dsg şanzumanı anca Tsi motorla sunuyorlar. Tdi motorda yine düz şanzuman. Amelelik oluyor düz şanzuman bu araçlarda. Yanlış mıyım? :D

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen dediğin gibi düz vites ve dizel....Söylenene göre Ford Vites için gerekli firma ile anlaşamamış..Arkadaşın eski arabasıda 2007 Focus Ghia idi...Dediğine göre ilk Focus'lar çıktıklarında da otomatik seçeneği yokmuş...Sonradan seçenek sunulmuş....

Aynen doğru abi. Focus'larında ara modellerinde otomatik vites sundular Dizellerinde. Onlarada CVT şanzuman dediler. Onlarda ne kadar dayanıklı olduğunu bilemiyorum vallahi . :)

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tiguan'dada aynı olay var. Dizel motorunun Otomatik vitesi yok. Ondada 100.000tl araca verecem ama otomatiği olmayacak. Dsg şanzumanı anca Tsi motorla sunuyorlar. Tdi motorda yine düz şanzuman. Amelelik oluyor düz şanzuman bu araçlarda. Yanlış mıyım? :D

çok haklısın...o kadar para verip jip almışım bide vites değiştirmekle mi uğraşıcam.
1.4 TSI 150hp'leri uygun gibi duruyor triptonik vites cam tavan vs 65.000TL gibi bir fiyatı var.en önemli avantajı ise vergisi:D binek araba fiyatına.

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Adnan kardeşim Alman aracından aşşağısına binmek içimden gelmiyor ama ekonomiklik açısından Sportage diyorum. ;) Kalite azda osla var ama tabiki bir Alman'ın yerini tutmaz.

Son düzenleme:

mericalptekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1)rav-4 2)qashqai