Flextreme GT/E Gelecek Burda...

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu sadece bu araçla olduğu için kilitlenmesine gerek yok. başka bir konuda geçmiş olabilir normaldir. Bence bu araç başlı başına bir konuyu hakediyor. Eline sağlık Yüksel

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Opel'in bu son zamanlardaki çabaları beni de gerçekten umutlandırıyor.
ama araçlarda çıkan sorunları gördükçe yok diyorum değişen birşey olmamış...
bu çabalarını takdir ediyorum, ama biraz da kaliteyi, müşteri memnuniyetini üst düzeylere çıkarmaya çalışsalar..:(

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Opel aklınca 1995 ten sonra motor gücüne verdiği önemi ikinci plana aldı ve haddinden fazla bir şekilde ekolojik otomobillere ağırlık verdi neymiş egzos normu çok iyi olacakmış güç herşey değilmiş ama bunu yaparken gerek kabin için konfora ve gerekse motorlarının sessizliğine yeterli önemi vermedi onun yerine pek bir önem verdiği ekoloji ise gözle görülmediği için bu haklı olarak insanlara birşey ifade etmedi.

Sonunda bu hatalı politika sonucunda opel astra G ile golf IV karşısında vectra C ile passat karşısında alınan başarısızlıkları görünce uyandı ( ki rakipler artık gerçekten sağlamlıkta olmasada konforda ve hatta güçte artık kendisinden iyiydiler) ama geç uyandı bu arada GM in iflasın eşiğine gelmesi ile herşey iyice zora girdi. Yinede böyle bir kısıtlı zamanda böyle dört bir yandan doğru adımlar atarak atak yapması amblemindeki tekerleğin şimşeğin yanında aynı zamanda hızı temsil ettiğini hatırlaması ve çift turbo motorlarla 1.6 litreden 180 hp ler çıkarmaya başlaması insignia ya büyük motor seçeneklerini ekleyip rakiplerinin hiçbirinde olmayan yoğun bir elektronikle donatması ve peşpeşe çok başarılı dış dizaynlara adım atması ve zor zamanda vw ye anında daha iyisi ile karşılık vererek köşeye sıkıştırması gerçekten takdire değer...

Umarım başarılı olur

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediklerinize kısmen katılmakla birlikte Opel'in 1.6lt'lik turbo motorları tek değişken turboya sahiptir.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
ama bütün bunları yaparken sorunsuz bir otomobil yapmayı unuttular :)

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok ön yargılısınız görende sanayiden servisten çıkmıyor opeller sanıcak bizde corsa ve vectra var corsa 2004 sıfır km aldık vectra 2001 ikiside tık sorun çıkartmadı bugüne kadar ki corsa 110bin oldu bugün , maşallahı var ikisininde bakımları zamanında yapılıyor ve gerçekten sorun yok opeller bence gayet sorunsuz kıl tüy sorun bile olmadı bize ama kıl tüy sorunları dert ediceksek eğer diğer markalara bir bakmanızı öneririm hangisi daha sorunsuz

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
dediklerinize kısmen katılmakla birlikte Opel'in 1.6lt'lik turbo motorları tek değişken turboya sahiptir.

Düzelttiğiniz için teşekürler ben twin diye biliyordum.. O halde 180 HP 1.6 motordan tek turbo oldukça iyi bir değer

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
ama bütün bunları yaparken sorunsuz bir otomobil yapmayı unuttular :)

Servisler aşırı sorunlu olmasa ortaya çıkacak bu işin aslı ama nafile ;) Bazı opellerde yıllarca tık yok bazıları yolda kapısı yerinden çıktı diye şikayet edecek nerdeyse......

Ben astrayı golf ile vectrayı passat ile corsayı da polo ile karşılşatırırım genellikle ve başarı yada başarısızlığa öyle bakarım. vw ciler golf 4 e gerçekten tapıyorlar ama dikkat ediyorum onlarda golf 5 ve 6 nın tekerlek sesinden 4 ün problemli şanzımanlardan ve aşırı yakıttan şikayetçiler passatın kronik airbag sorunundan geçenlerde içlerinden biri kızıp otomobilini sattı...

Birde oluşmuş önyargılar var mesela vw ciler dikkat ediyorum kendi otomobillerini güçlü sanıyorlar örneğin passat 1.8 t nin vectra gt den güçlü olduğunu gti ın zamanında gsi dan güçlü olduğunu ve şimdiki golf tfsi ında astra opc den güçlü olduğunu zannediyorlar ve bu onların aralarında ortak bir görüş olmuş durumda ama işin doğrusu astra her zaman golften güçlü oldu buna rağmen opelciler tarafından bile bu fark edilmedi hasır altı gerçeklerde var kısacası... mesela opel sahiplerine spiess desen nedir bilmezler buna rağmen vw ciler olmayan yerden başarı üretmeyi biliyorlar işte bu ön yargıları aslında kırmak lazım ;)

Diğer taraftan Corsa c lerin direksiyon sorunu gibi opelin ayıpları gerçekten var ama sorunsuz modelleri de yok değil insignia gibi yenilerde şimdilik belli değil bakalım zamanla ortaya ne çıkacak ;)

yalcoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya ben bişey merak ediyorum bu opel ampera 2-3 saatte şarj olup 60 km gidebiliyo.Daha sonrası içinde 100 kmde 1,6 litre mazot ile şarj olarak ilerliyo.2-3 saatte dolarken ne kadarlık bi enerji göndermek gerekiyo türkiye şartlarına göre 2-3 saat şarj edilmiş olunca kaç liralık elektrik faturası geliyo.Hiç şarj etmeden direk çalıştırıp 100 km de 1,6 litre mazot tüketerek ilerlemek mümkünmü acaba.Eğer mümkünse ilerki yıllarda yaşadık demektir.Bu normal arabalar için mazot fiyatınada etki eder diye düşünüyorum.50 litrelik depoyla 3bin km yol şarj olmadan süper bişey :)