Flexride yardım :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Flexride yardım :)

sizin yaşadığınız ülkede  türkiyedeki vergi sistemi olsaydı  görürdüm ben sizi 1.7 alabiliyormuydunuz  :)

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslinda buradaki vergi sistemi de ayni mantikta ama daha mantikli. burada aracin gucune gore vergi dilimi. yani gunumuzde aracin motor hacmi pek de gucunu yansitmiyor. o yuzden maalesef Turkiyemizdeki motorlu tasit vergi sisteminin degismesi gerek.

simdi 1.6 180 beygir kulllanan arkadaslar bence vergi sisteminin bu yanlisliginin keyfini cikariyorlar  ;) . ben yillik 380 euro vergi odedim 1.7 cdti icin. eger 100-125 kw arasi  olsaydi 500 euro odeyecektim. tabi bu belcikada. hemen sinir ulkem olan hollandada yasasaydim benim araca odeyecegim vergi yillik 1.000 euro uzerine cikacakti.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahsedilen vergi araç alınırken ödenen ötv sanırım yıllık vergi değil

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
bahsedilen vergi araç alınırken ödenen ötv sanırım yıllık vergi değil
aslında kiside problem.  zaten  1.6 nın üstündeki araçların  ֖TV si  % 60  biizmkilerin & 37 sanıırm.  ilk alışta burdan zaten bir fiyat  uçurumu oluyor. onun haricinde yıılık vergide  fazla...

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

otv gibi bir vergi burada da mevcut ama turkiyedeki kadar yuksek degil sanirsam. zaten avrupa ile arac fiyat farki da burdan kaynaklaniyor.yeni arac alirken  %21 kdv oduyoruz kesin ama evde faturasini bulunca daha ayrintili yazarim neler eklendigini.

yine hollandadan bir ornek vereyim benim aracin hemen hemen aynisinin vergisiz fiyati 23.000 euro. vergilendirilmis hali 35.000 euro.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tiamol link' Alıntı:
otv gibi bir vergi burada da mevcut ama turkiyedeki kadar yuksek degil sanirsam. zaten avrupa ile arac fiyat farki da burdan kaynaklaniyor.yeni arac alirken  %21 kdv oduyoruz kesin ama evde faturasini bulunca daha ayrintili yazarim neler eklendigini.

yine hollandadan bir ornek vereyim benim aracin hemen hemen aynisinin vergisiz fiyati 23.000 euro. vergilendirilmis hali 35.000 euro.
75000tl yani burda olsa daha ucuz olur eminim ama 70000 e yakın birşey olur

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

demek istedigim bazi avrupa ulkeleri turkiyeden de insafsiz vergi konusunda. bunlarin basinda da hollanda var.