Flaşör stop lambası hakkında ???

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g HB aracıma ışıklı spoiler taktırdım. ışığını kendim elektrirkçiye taktırmam gerekiyormuş. Spoiler montajına dahil değilmiş.

her neyse elektrikten anlarım ve kendim yapacağım ama trafikte denk gelmiştim adamın tepe stopu yanıp yanıp sönüyordu. şimdi bizde normal sağ sol stop var tepe stop var birde spoiler yanacak. madem öyle flaşör yapayım stop anında o yansın sönsün istiyorum.

arkada daha dikkat edici olur diye düşünüyorum ama hem yasak olup olmaması hemde güzel olur mu bir bilgim yok. varmıdır bilgisi olan?

altı ustu küçük bi devre ekleyeceğim ve stop anında spoiler stopu seri yanıp sönecek.

sandero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerekli devrenin şeması elimde var isterseniz paylaşabilirim ancak yasak olup olmadığını bilemiyorum. Önde kırmızı mavi renkteki çakarlar yasak ama arkadaki sorun olur mu bir fikrim yok. Karar verdiğinizde isterseniz devreyi bu başlık altında paylaşırım hatta kendi tasarımım olan devreler var onları da eklerim.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devre çok sıkıntı değil ama yinede paylaşırsanız sevinirim. en azından uygulanmış devrelerle çalışmış oluruz. ama şu yasak veya değil olayını netleştirmek lazım. Sağolasın

sandero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun değil önemli olan işiniz görülsün. Ama yasak olabilir tabii ki. Yada bir switch anahtar koyarsınız, istediğinizde frene basınca çakar şeklinde yanar istediğinizde standart haline döner. Çeşitli uygulamalar yapılabilir. İsterseniz f1 araçlarının çakarları gibi yapın daha hoş olur.
klasik tip yanıp sönen bir devre yükledim, aslında madem böyle bir projeniz var daha değişik uygulamalar olabilir ama biraz daha uğraştırıcı olur.

Ekli dosyalar

• NE555.zip
    4.8 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
araya bir flaşör konacak;bağlantı şekli ise flaşör tipine göre değişir; flaşörün giriş ceyranı fren lambasının ceyranından alınacak ,çıkış ceyranı ise spoilerin lambasına bağlanacak; flaşöre bide şase lazım, sonra işlem tamam...

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw devre kolay :) arkadaşlar çok sağolun ama bide şu yasak olup olmaması hakkında bilgi alabilsek? yokmu bilen?

sandero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galiba mercedes in bazı modellerinde frene sert basıldığında stoplar hızlı bi şekilde yanıp sönüyor acaba o yasak mıdır...

sandero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım. Siz bi araştırın bu konuyla ilgili yönetmliği falan. Sonradan başınız ağrımasın...

mlh.94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yasak olup olmadığı konusunda bi bilgim yok ancak benm pek hoşuma gitmeyen bi görüntü normak frenlemede yanıp sönmesi hoş gözükmüyo tabi göreceli orası ayrı mercedes lerdeki durumda acil frenlemelrde arkadakileri uyarmak için yapılmış ya da bmw de bütün stop grubu kıpkırmızı yanıyor bizim audi lerde 4 lü flaşörler yanıyo kaza anında ise bütün farlar çok seri bi şekilde yanıp sönüyor