Fırça Çizikleri

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fırça Çizikleri

ben 1 seneden fazla bir süre her seferinde süngerle kendim yıkadım ama birsürü çizik var artık yıkamaya verıyorum tabi gene sungerle yıkatıyorum acıkcası ne kadar dıkkat edersenız edın mutlaka o cızıkler olacaktır cunku sungerle bıle yıkandıgı esnada sungerı surerken ustunde tozları ve kırlerıde boyaya bastırmıs oluyoruz böyleyece cızık meydana geliyor

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kılcal daireler kaçınılmaz ancak Astra da önceki araçlarım kadar özenmesem de 6 ay olmasına rağmen bu izler önceki araçlarıma göre hayli az.

Tek yaptığım Turtle Wax ın Premium Car Wax ını uygulamak oldu, bunun dışında aracımı kendim yıkıyorum yıkarken kaba kir varsa mutlaka basınçlı makina kullanıyorum ve kurularken aracı tekrar ıslatıp silikon çekçekle tozlanmasını beklemeden suyu atıp temiz kurulama beziyle kuruluyorum.

Nadiren dışarda yıkatırsam da sadece tek kişiye götürüyorum, Sn. Thejazz ın dediği gibi köpüklü yıkamada kullanılan malzeme önemli.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fırça çiziklerine kurban olayım,geçen gün Kırıkkale'de babamların mahalledeki bütün arabaları çizdiler.Tabi ki benimki de içinde,Astra yazısının ordan başlayıp taa sağ stop lambasının oraya kadar cayır cayır çizmişler.Ne deyim içim eridi görünce ama Allah'a şükür ki yandan çizmemişler.Allah ıslah etsin  madd

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

umut7105 link' Alıntı:
Fırça çiziklerine kurban olayım,geçen gün Kırıkkale'de babamların mahalledeki bütün arabaları çizdiler.Tabi ki benimki de içinde,Astra yazısının ordan başlayıp taa sağ stop lambasının oraya kadar cayır cayır çizmişler.Ne deyim içim eridi görünce ama Allah'a şükür ki yandan çizmemişler.Allah ıslah etsin  madd
geçmiş olsun.. ne diye yaparlar bunu anlamıyorum tam bir şerefsizlik!!

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağol halil abi,geçen sene de aynı mahallede arabanın lastiklerini kesmişlerdi,bizim peder beyin 2 lastik gitmişti.Kimi sanayiciler diyor,kimi terör örgütü yandaşları.ama zannetmem terör örgütü olduğunu bizim iç anadolu sağlamdır o yönden.Hayırlısı olsun.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun kardeşim.

Üç gündür Ankara dayım arabayla sağa sola gitmiyorum çok çziiyorlar diyor k.peder..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Geçmiş olsun kardeşim.

֜ç gündür Ankara dayım arabayla sağa sola gitmiyorum çok çziiyorlar diyor k.peder..
hoş geldin ankara'ya  038byes arabayla çıkmayacak kadar çekinmeye gerek yok ancak trafik son bir kaç yıldır berbat ankara'da.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2096.msg43939#msg43939 date=1313781008]
Geçmiş olsun kardeşim.

֜ç gündür Ankara dayım arabayla sağa sola gitmiyorum çok çziiyorlar diyor k.peder..
hoş geldin ankara'ya  038byes arabayla çıkmayacak kadar çekinmeye gerek yok ancak trafik son bir kaç yıldır berbat ankara'da.
[/quote]

Halil abi bana kendi aracını götüreceğin kadar iyi bir yıkamacı -adresiyle- tavsiye eder misin?

Uzun yol sonrası bilimum böcük türü yapıştı ön tarafa :(

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=2096.msg43945#msg43945 date=1313781992]
Geçmiş olsun kardeşim.

hoş geldin ankara'ya  038byes arabayla çıkmayacak kadar çekinmeye gerek yok ancak trafik son bir kaç yıldır berbat ankara'da.
[/quote]

Halil abi bana kendi aracını götüreceğin kadar iyi bir yıkamacı -adresiyle- tavsiye eder misin?

[/quote]
bilemiyorum ki, ben hep kendim yıkıyorum hiç yıkatmadım. daha önceki araçlarımı da çok üşendiğim zamanlar benzinliklerde falan yıkatırdım üstünkörü.  alışveriş merkezlerindekiler lüks araç dolu ama ne derece iyi yıkıyorlar bilmiyorum. ben yıllar önce bilkentteki avm de yıkatmıştım beğenmemiştim :p ön cama tazyikli su tutmamalarını söylemeyi unutma sakın. bu arada ankarada neredesin? ne kadar kalacaksın? bir çay ısmarlıyayım? :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2096.msg43969#msg43969 date=1313794762]
[quote author=hllb link=topic=2096.msg43945#msg43945 date=1313781992]
Geçmiş olsun kardeşim.

hoş geldin ankara'ya  038byes arabayla çıkmayacak kadar çekinmeye gerek yok ancak trafik son bir kaç yıldır berbat ankara'da.
[/quote]

[/quote]
bilemiyorum ki, ben hep kendim yıkıyorum hiç yıkatmadım. daha önceki araçlarımı da çok üşendiğim zamanlar benzinliklerde falan yıkatırdım üstünkörü.  alışveriş merkezlerindekiler lüks araç dolu ama ne derece iyi yıkıyorlar bilmiyorum. ben yıllar önce bilkentteki avm de yıkatmıştım beğenmemiştim :p ön cama tazyikli su tutmamalarını söylemeyi unutma sakın. bu arada ankarada neredesin? ne kadar kalacaksın? bir çay ısmarlıyayım? :)
[/quote]

Anladım sen de benim gibi mümkün olduğunca kendin yıkıyorsun demek, zaten çok da önemli değil dönünce kendi ellerimle yıkarım mis gibi şimdi bunların suları kireçlidir felan :)

Ankara da hanımgilköy'deyim; Keçiören 492. cadde olarak geçiyor gün içinde G.O.Paşa ile Or-An a kuzenlere gidip geliyorum bazen, bayrama kadar burdayım bir çaya asla hayır demem.  ;)