Fikirlerinize ihtiyacım var.

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımı aldığım bayinin servisinden aradılar. Garanti kapsamındaki parçaların kontrolü için servise davet ettiler. Hayrola bu neyin nesi, zaten 5000 km. kontrolüne geldim, birinci bakımıda yaptırdım dedim. Aracınızın garantisi Mayıs sonunda bitiyor, garanti bitiminde bir sıkıntı yaşamamanız için kontrole çağırıyoruz dediler. Ücretsizmi diye sordum, yok 45 TL. kontrol ücreti var (mevzu anlaşıldı), eğer parçalarda sorun çıkarsa onları ücretsiz değiştireceğiz dediler. Benim bir sıkıntım yok, yine de ben bir düşüneyim gerekirse sizi ararım dedim.
Şimdi böyle bir durumda siz ne yapardınız, gitmelimiyim yoksa hiç gerek yokmu.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aracınızı senelik bakıma götürdünüzmù hiç. Hemde o ücret adil değil bence.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kontrole çağırmaları güzel bir şey ama para istemeleri şık olmamış.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Adam çekilişine katıldığımız site üzerinden ücretsiz detaylı kış kontrolü talebinde bulundum, ertesi gün Afyon yetkili servisten bir bayan aradı. Sadece kontrol içeriğini sordum, antifiriz, yağ ve fren balataları kontrolüymüş :D Ancak talepte bulunma aşamasında yazıyor ki DETAYLI KONTROL :D Zaten git gel 20kmden fazla yol, ben kendim de kontrol edebilirim bunları, fren balatalarının değişimi gelmişse zaten yol bilgisayarında BRAKE PAD yazarak uyarı veriyor. Gerçekten otomotiv sektöründe yetkili servis olayı çok berbat...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Adam çekilişine katıldığımız site üzerinden ücretsiz detaylı kış kontrolü talebinde bulundum, ertesi gün Afyon yetkili servisten bir bayan aradı. Sadece kontrol içeriğini sordum, antifiriz, yağ ve fren balataları kontrolüymüş :D Ancak talepte bulunma aşamasında yazıyor ki DETAYLI KONTROL :D Zaten git gel 20kmden fazla yol, ben kendim de kontrol edebilirim bunları, fren balatalarının değişimi gelmişse zaten yol bilgisayarında BRAKE PAD yazarak uyarı veriyor. Gerçekten otomotiv sektöründe yetkili servis olayı çok berbat...

Aynısı başıma geldi. Koskoca Opel günlük evimize gelen gazeteye yarım sayfa ilan vermiş. ÜCRETSİZ KIŞ BAKIMI!!! diyor.. Ayrıntı olarak, aracınızı A'dan Z'ye kontrol ediyor ve Opel'inizi ömürlük kullanmanız için gerekli bakımları yapıyoruz falan filan yazmışlar.
Aradım Kayseri'deki yetkili servisi. Aracın marka modelini sordu, 2007 Combo dedim. Kamyonet sınıfındaki araçların sadece yağ ve fren balata kontrolü yapıyoruz dediler. Suratına kapattım :D

Konuyu açan arkadaşa gelince; boşuna 45 tl verme, bu tip bakımları kendin bile yaparsın.. Yağ,su,fren bakarlar yalandan cam suyunu doldururlar, bi de aracı baştan sağma yıkarlar(onuda yaparlarsa tabi) gönderirler.. para tuzağı..

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende sizin gibi dusundugum icin hemen kabul etmedim. Zaten araca ne yapildigini goremiyoruz. Araci veriyorsunuz bir iki saat sonra tamam deyip geri veriyorlar. Gozumle her tarafin kontrol edildigini gorebilsem belki olabilir diyecegim.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende sizin gibi dusundugum icin hemen kabul etmedim. Zaten araca ne yapildigini goremiyoruz. Araci veriyorsunuz bir iki saat sonra tamam deyip geri veriyorlar. Gozumle her tarafin kontrol edildigini gorebilsem belki olabilir diyecegim.

Bu arada otopratik'te check-up ücretsiz bu aralar.
Hemde ustayla birlikte bakıyorsunuz aracınıza.
Ses gelen yer varsa inceliyorlar söylüyorlar. Ben yaptırıyorum arada, yararlı oluyor.

Ama kesinlikle oraya yaptırmayın aracınızı. Zira sanayide 200 liraya yapılacak bir işleme, otopratikte 450 lira çekiyorlar. Check-up'u ücretsiz götürün, eyvallah diyin basın gidin :D