fiat fiorino vs ford transit connect

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aralarında siklet farkı var, fiorino ile değilde doblo ile connect'i karşılaştırmak daha doğru gibi.
İlk çıkan fiorinolarda dizin geldiği yerle ilgili bir sıkıntı vardı sanırım, deneme sürüşü yapmadan almayın.
Fiorino az yakar tabi onuda unutmayalım. Connect kasa değiştirme zamanına yaklaşıyor bana göre ama 110 hp motorda yabana atılmaz, makyajda içi güzelleşmiş oldukça

Aynen...

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sımdı ne amacla kullanılacagı onemlı bır kere turkıye yollarında tıcarı arac olarak transıt bır numaradır ama bıraz konfor artı guvenlık dusunursenız de fıorıno +tam bır ekonomı dostu

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sımdı ne amacla kullanılacagı onemlı bır kere turkıye yollarında tıcarı arac olarak transıt bır numaradır ama bıraz konfor artı guvenlık dusunursenız de fıorıno +tam bır ekonomı dostu

+1 , connect biraz kaba, direksiyonu hidrolik olmasına rağmen bile ağır ,ticari şartlara daha uygun.Fiorino ise daha küçük ve modern çizgiye sahip.yakıt acısından da daha ekonomik oldugu kesin, sadece geniş iç mekan talebi olursa belki küçük kalabilir

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel ve sakin kullanım için alacaksanız fiorino derim connect daha sağlam yol tutusu daha iyi ama yakıtı fazla fiorino gibi esnek pratik değil gibi

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkiside birbirinden çok fakrlı araçlar.EĞer karşılaştırmak gerekirse doblo ile karşılaştırmak lazım.Ford un fiorino ayarında arabası yok açıkçası.

Fiorinnın artısı şu: Daha compack bir araç.Daha spor ve binek duruyor.Şehir içi parklarda boyutları avantaj sağlar.Ayrıca 1.3 mültijet vergi olarak avantaj veyakıtta avantaj sağlar.

Ford connect in artıları ise şu.Güçlü ve seri motor.Bir çok benzinli araca kafa tutar.Daha geniş iç mekan ve yükleme alanı.Sizin bahsettiğinz 110 luk aracın donanımıda biraz fazladır.Ama yakıtı fiorinoya göre fazla vergiside motoruna oranla daha yüksektr.Yanlız ford un yol tutuşuda gayet iyidir bunuda artı olarak söylerim.

Arkadaşınız bence alacağı arabadan ne beklediğine karar vermeli, iki araçla da deneme turu atmalı, hangisi daha çok kendisine hitap ediyor bunu kafasında yorumlamalı.Araba alırken daha sonra pişman olmamak için önce kendi isteklerinizi belirlemek ve kafanızdaki araçların test sürüşlerini yapmak çok önemli.

thefish

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı babam alacak kendine clio' dan inip bu tarz bir araca binmek niyetinde.. ticaretle falan uğraşacağıda yok bu araçlarla sadece keyfine düşkün olduğundan ve ufak arabadan sıkıldığından iç hacim olarak geniş ve nispeten az yakan bu araçlara yönelmiş durumda ( benım fikrimi sorsa cevabım çok farklı olurdu =) )

o zaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben ikisinide kullandım

babamda 2006 connect var aracın konforu vazgeçilemez yoltutuş on numara geniş yanlız 110luk ları pekfazla tutulmadı 90 sanlık daha bi rabet görüyor

çalışdığım şirkette 2009 fiorino kullanıyordum daha küçük bir kasaya sahip vede rahatsız bir araba tercih sizin deneme sürüşü yapmadan almayın kesinlikle farkı hemen anlarsın

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsa Ford daha iyi bir seçim olur en azından alman aracıdır daha geniş ve sağlam duruyor.

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikiside cok sert arabadır ikisinde de konfor sıfırdır fiorino cok az yakar connet ise cok hızlıdır yakıt olarakta ikiside 5000 km yapan kadar cok yakıyor sonra ayar yapıyor bu şekilde araclardır kaporta olarak ise ford derim her zaman ikisinide cok kullandım connet yolda durmaz yüksek süratlerde fiorino ise daha yere yakın son süratlerde daha yapışık gidiyor tabi ikisinde tam dolunların kullandım ama servis yönden de fiorino daha ucuzdur her zaman ford az servis parası verirsin !!