fazla yakıt tüketimi lpg

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıkıntım aracımın biraz fazla tüketmeye başlamasıyla ilgili.

aracımı gaz kokusu almamla atiker yetkili servisine götürdüm.lpg nin garantisi halen devam ediyor.lpgde herhangi bir sıkıntı çıkmadı.bilgisayarla ölçüldü.

arabanın lpg göstergesinin çalışmıyordu onuda gösterdim..lpg tankımda ve motordaki bağlantılarla biraz uğraştılar.

şu an arabam uçuyor. ,F1 e girsem derece alırım o derece fakat aracım fazla tüketmeye başladı.

ilginçtir göstergelerdeki yeşiller çabuk biterken en dipteki kırmızı lpg bitmek tükenmek bilmiyor.ikaz sesi ve kırmızı lambanın yanıp sönmesiyle dahi en az 50 km yol gidebiliyorum.

sorun ne olabilir ne yapmalıyım teşekkürler

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg gostergesındekı ledlerın lıtre olarak ayarını bılgısayarla ayarlıyorlar o kısım istenıldıgı gıbı ayarlanabılıyor ancak guzel performans sergılıyorsa enjektor memelerı buyuk olabılır ona gorede karısım ayarı yapıyor guzel yakıyordur bence gaza az dokunup ekonomı saglamakta fayda var ne yakıyorkı ortalama

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atikere gitmeden önce

aracım yığılırdı.zor kalkardı.ama 40-50 tl yakıtla şehir içi yuvarlak 250 -300 km yapıyordu.çok az yakardı hızı 130 u geçmezdi .araba baygın gezerdi. çok ekonomikti.

atikere gittikten sonra

bugün BMW 330 i gibi bir arabaya tozunu attırıyor.roket gibi kalkıyor uçuyor .25 tl gazı ortalama 60 km de bitiriyor.

arabanın performasına diyecek birşey yok.gaza en küçük dokumamla araba uçuyor.sanki modifiyeli turbo araç gibi. ama çok fazla yakıyor.

hafta sonu atikere bir daha gidicem .düzeltsinler .

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal de corsa gls 1.4 ise 50 lıralık yakıtla 250/300 km cıvarı normal olması lazım
dedıgınız gıbıyse yakmıyor içiyor :D enjektorden olabılır cok zorlamayın subap kesebılır