Fayans Üstüne Fayans Yapıştırma [YARDIM]

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
selam arkadaş kırma işine girmeyin ben seramik fayans ustasıyım 2o yıldır ve istanbul genelinde sertifika ve eğitimli olarak size tavsiyem.fayans üzerine kalekim dolgu astar kullanın ve yapıştırcı flex türü yaptırın sorun yasamazsınız .5 kğ yapıştırıcı ilede 1 m2 yer yaparsınız
sinterflex,seramik,fayans ustası - /
SINTERFLEX USTASI,kalesinterflex,fayans,seramik - /

Teşekkürler...

Bundan sonra okuyacakların işine yarayacaktır.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam bende birşey sorayım.

Evin holünde 2-3 adet halının altına denk gelen seramik üstüne basıldığında cıtırtı sesi geliyor. Tahminim altından geçen petek boruları borularının altı mı boşaldı ya da fayansın altı mı boş. Şimdi bu seramikleri yanlarındaki derzi temizleyerek kaldırabilmiyim?, kaldırınca altını temizleyip çimentoyla doldurup yeniden yapıştırsam olur mu? Çok canımı sıkıyor çünkü evim daha 5 yıllık ve en iyi malzeme, işçikle yapıldı.

Falan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı işlemi bende yaptırmıştım çentik atıp ustune yapıştırmıştı usta. sağlamlık konusunda sıkıntı olmuyor ama biraz simetrik biriyseniz, mesela kapı çıtalarında köşelerde musluğun çevresinde falan taşmalar olabiliyor. Bi daha yaptırsanız nasıl yaptırırdınız derseniz,komple eski fayansı söktürürdüm..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evin holünde 2-3 adet halının altına denk gelen seramik üstüne basıldığında cıtırtı sesi geliyor. Tahminim altından geçen petek boruları borularının altı mı boşaldı ya da fayansın altı mı boş. Şimdi bu seramikleri yanlarındaki derzi temizleyerek kaldırabilmiyim?, kaldırınca altını temizleyip çimentoyla doldurup yeniden yapıştırsam olur mu? Çok canımı sıkıyor çünkü evim daha 5 yıllık ve en iyi malzeme, işçikle yapıldı.
arıf abı dedıgın gıbı sökersın dıkkat ederek kırmadan daha sonra kalekım ıle ıcını doldurup tekrardan yapıştırırsın sağlam olur

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

Usta değilim, ustamız da reklamını yaptı gitti galiba...

Bu tip işlerden biraz anlarım. Ama kesinlikle fayansı kaldırmanızı tavsiye etmem. Fayans yerinden çok fazla oynamışsa zaten kendini belli eder. Tak tuk ses yapar, oynar. Eğer bu kadar rahatsız edici değilse hiç karışmayın. Alttaki harcı tamamen temizlemek büyük sorun. Kaldı ki diğerleri ile eşit yapabilmek de ayrı bir maharet. Daha önce iki fayansı bu şekilde yaptırdım. Üstelik usta yapmasına rağmen eşit olmadı. Karar sizin...

Ustalar yanıtlarsa daha iyi olur elbette.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim arkadaşlar. Yaza kadar biraz daha bekleyim olmadı ince ince el işiyle çıkarıp bir bakayım altına yoksa 3 seramiğe basmamak için sek sek oynuyorum evde :)