Fayans Üstüne Fayans Yapıştırma [YARDIM]

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanabilirsiniz fakat yerin işieceğini unutmayın kapı pervazları ve süzgeçler bunları hesab edin.farklı çalışma sonucu illa ki çatlama olacaktır belki 5 belki 10 sene sonra.
İllaa ki kırmadan yapacagım derseniz alttaki kaplamayı zedeleyin sonra uygulama yapın
zor işlem değil

Meyil vermeyi unutmayın çogu kişi yapamaz. bence kendiniz yapın.
iç mimar tavsiyesi

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:Dne güzel öneriler gelmiş öyle:D
ürün doğru ürün-farklı markalarında olabilir fark etmez SERAMİK-SERAMİK- diye belirttikten sonra alırsınız zaten.
fayans işi yapan bir ustaya verin halleder.
altüstü fayans yaa ne olaiblir ki:):)))
haaa şunu da kesinlikle aklınızdan cıkartmayın,praktikerden ürünü aldınız.gittiniz ustaya söylediniz ben aldım gel yap-SAKINNN:D-
bu tip dekorasyon işleri yapan birini bulun malzemesini kendisi alsın getirsin yapsın gitsin;)
işçilikten dolayı o fayans düşse senin aldıgın malzeme kötüydü derler:Dyapı marketci tavsiyesi:D:D:D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben Ankara'daki evimde aynı işlemi yaptım, o zamanlarda bu tür malzemelerden bulamamıştım, eski fayansları çekiçleyip üzerlerini zedeledim, sonra da normal fayans yapıştırıcsı kullandım, bu sene 18. senesi, hiç bir oynama yok.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su anki fayansinin üzerine cok ince bir malzeme (yapistirici) sürülüyor ve üstüne normal fayans yapiliyor hic bir dezavantaji yok bende yaptirdim.hatta 8 yil öncede bacanagim yaptirdi bir sorun olmuyor gönül rahatligiyla yaptirabilirsin eskisini sökmek tam bir rezalet pisligi tozu topragi, hic ugrasma.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Herkese teşekkürler...

Ustamla görüştükten sonra büyük ihtimalle kırıp dökme olmadan yapıştırma yapacağım. Benim yapmam zor. Aslında elim iş görür ama yine de hiç bilmediğim bir iş olduğu için uzak dursam iyi olacak. :)

Tekrar teşekkür ederim herkese.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bız 3 sene once evı tadılat yaparken banyoyu komple yenıledık fayansları ben kendım soktum hatta keskı ve cekık ıle kolumda ve bacaklarımda kesılmeyen yer kalmamıstı sıcrayan parcalardan :)
bızım ıcın avantajı şu oldu ılk olarak tadılat yaptırcagınız bına kac senelık bılmıyorum ama bızım ev 10 senelık olmasına rağmen ıcınden cıkan sıcak soguk su borularını gormenız lazımdı o zamanlar metal boru kullanıldıgından hepsı pas yapmıstı onları plastık boru ıle degıstrdık.
daha once dosenen fayans dandık kare beyaz fayanslar oldugundan duvardakı yamukluk sıvadakı yamukluk bellı olmuyodu yenı aldıgım fayanslar buyuk boy oldugu ıcın banyonun ıcıne ınce bı sıva yaptırıp duvarları terazısıne getrtrdım su anda fayanslarda nebı kayıklık nede cukurluk var.
sonuncusuda aynı sıtede oturdugumuz bı arkdsımız evını sızın gıbı fayansları sokmeden kaplattı ev aynı olculer aynı fakat fayans fayans uzerıne kaplanınca gozle gorulur bı sekılde banyoda ufalma oldu buda bı dezavantajı..

musakemalsoysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam, şimdi oldu. Teşekkürler...

Yukarıdaki malzeme doğru mu, onunla mı yapılacak?

Ölçü 2.5 X 2.5 metre. Ne kadar yapıştırıcı gider acaba?

alan 6.25 m2. biraz daha fazla miktara göre almanız uygun olur.

uygulamada problem olmaz ama ben de savaş bey gibi alttakini çekiçleyip ustune kaplamanızı öneriyorum

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
alan 6.25 m2. biraz daha fazla miktara göre almanız uygun olur.

uygulamada problem olmaz ama ben de savaş bey gibi alttakini çekiçleyip ustune kaplamanızı öneriyorum

Geç kaldınız; değil banyoyu yaptırmak, evi sattım ben... :)

Yine de teşekkürler!

fayanscı_yasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et