Fardaki Maket Bıçağı Çiziği Hakkında

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön farın gündüz ampülünün yandığı kısma turuncu folyo çektirdim aksesuarcıda , sonuç mükemmel oldu çokta güzel yakıştı ancak kafama takılan birşey var folyoyu çekerken eleman doğal olarak maket bıçağı kullanmak zorunda kaldı (o kısma özel kesim yapabilmek için) buda farın derin bir şekilde çizilmesine neden oldu (bildiğiniz maket bıçağı izi işte) şimdi aklıma takılan şey şu , ben yarın birgün bu folyoyu söküp attığımda bu çizikler için ne yapabilirim illa ki farı komple mi değiştirmem gerekecek ? İnternette meguiarsın plastix diye bir ürününü buldum bu fardaki çok derin olan çizikleri bile kapatıyormuş bu ne kadar doğrudur ?

Birde ön tampondaki opel logosunun bulunduğu kısımdaki opelin şimşek şeklinde olan kısmınıda turuncu folyo ile kaplattım aynı şekilde oradaki çizikleride kapatmam mümkünmü acaba ?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ampülü sulu boya ile turuncuya boyasaydın daha problemsiz olurdu bence Uğur ama neyse ki olmuş bir kere..Çizik giderici işlemler var piyasada..Olmadı ince zımpara ile çiziği ortadan kaldırana kadar zımparala..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ampülü sulu boya ile turuncuya boyasaydın daha problemsiz olurdu bence Uğur ama neyse ki olmuş bir kere..Çizik giderici işlemler var piyasada..Olmadı ince zımpara ile çiziği ortadan kaldırana kadar zımparala..

Ampül zaten turuncu (ampülü boyamadım aksine camı turuncu renk olanı ile değiştirdim) :) ben birde üstüne turuncu folyo çektirdim gündüz iyice göz alıyor aslında çok yakıştı dediğim gibi araca ayrı bir hava kattı ama şu çizik olayı kafama çok takıldı :(

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
far camı için sanayilerde 50 tl ye zımpara ve parlatma işlemi yapıyorlar.. komple değişmene gerek yok.. elin yatkınsa sende yapablrsin fakat biraz yorucu olabiliyor..

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim tesadüfe bak.bende bugün yan aynalarımı mat krom renkte folyo kaplattım..ön farlarımada kaş şeklinde siyah film atılmasını istedim..sahibi saolsun cocukları flan baya dürüstlerdi..bana dedilerki eger komple kaplayacaksak yapalım..ama bu kaş şeklinde yapamam.ne kadar dikkat edersem edeyim farın çizilir bence yapmayalım yaptırmada dedi..

insallah cok derin degildir halledersin..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ıyıde dısarda kalıp cıkarıp apalıyolar mı bunu ılla farın ustunde yapıyolar bu bana cok sacma geldı yada neden o kadar bastırıp farı cızıyor 2 3 yapıstr sok yapsan emınım kı farın dısında kesımını yapabılırsın bunun farın uzerınde kesmek bana cok mantıksız geldı

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu başlığını görür görmez tahmin ettim iş bilmez birinin marifeti olduğunu...

Bir arkadaşımın Astra J aracını götürdük ve o reklamcı da farın üzerinde kesmeye kalkıştı. Son anda durdurduk ve kurtardık. Bize başka türlü olmaz bu iş dedi.

O zaman seyret dedim, gündüz farını açtım ince bir kağıdı farın üzerine koydum ve alttan gündüz farının kaş şeklinde aydınlattığı yerleri kağıdın üzerine çizdim. Daha sonra çizdiğim yerden keserek şablon oluşturdum ve bu şablona göre folyoyu kesip fara yapıştırdım. Şaştı kaldı eleman..

Çoğu zaman işlerine gelmediği için uğraşmıyorlar ya da kafa yormuyorlar...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu başlığını görür görmez tahmin ettim iş bilmez birinin marifeti olduğunu...

Bir arkadaşımın Astra J aracını götürdük ve o reklamcı da farın üzerinde kesmeye kalkıştı. Son anda durdurduk ve kurtardık. Bize başka türlü olmaz bu iş dedi.

O zaman seyret dedim, gündüz farını açtım ince bir kağıdı farın üzerine koydum ve alttan gündüz farının kaş şeklinde aydınlattığı yerleri kağıdın üzerine çizdim. Daha sonra çizdiğim yerden keserek şablon oluşturdum ve bu şablona göre folyoyu kesip fara yapıştırdım. Şaştı kaldı eleman..

Çoğu zaman işlerine gelmediği için uğraşmıyorlar ya da kafa yormuyorlar...

aynen budur usta farın ustunde falcata ıle kesmek nedır yaa sacmalık

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çiziğin derinliği kadar zımparalayacaksın, far tamamen mat berbat bir hale gelecek. Daha sonra plastix denen ürünü farına uygulayacaksın, emin olmamakla birlikte farın eskisinden daha parlak bir şekil alacak, çünkü ciddi anlamda plastiği cilalıyor o ürün.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsetmiş olduğum şey bu işte , resmini çekip koydum sonunda

Çizik konusunu açıkçası fazla takmamaya başladım kafama bence farların şu görünüşü herşeye değer :) ilerde sıkılınca folyoyu söker çiziği auto kingte hallettiririm kendim pek uğraşmıyorum bu tür işlemler ile :)

n42bjYK.jpg

dSIYUYO.jpg