far yıkama

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Aracım Astra G. bişey sormak istiyorum. Angel ve xenon için far yıkama şart mı? mercekli ise xenon muayeneden geçiyormu? Angel + xenon muayeneden geçiyor mu? Sadece şansa geçenler değil. tamamen yasal olarak geçiyormu? Astra G nin orjinal mercekli farı varmı? varsa yinede far yıkama şart mı? Far yıkama taktıran varmı içinizde. nasıl bir işlem, neler gerekiyor. ne kadar maliyet lazım bu iş için?
biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ya aslinda bu tamamen bir sehir efsanesi avrupa birligi standartina gore xenon olan arcalarda mercek olmasi gerekiyormus + mercek olan arabalarda da isik huzmesi yuzunden far yikama olmasi gerekiyor + yukseklik ayari otomatik olmali yani ben 98 - 99 model mersolarda biliyorum orjinal xenon ama merceksiz :D , yani nedir gercekligi bimiyorum.

Benim aracimda orjinal mercekli var sonradan taktim, far yikama yok bakalim agustosta ne olacak muayenede :D

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim alanyada ilk sıralar tüvde çok sorun çıkarıyorlardı bi kaç çalışanı dövdüler artık herşey yoluna girdi:D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ya en kesin sonucu almak icin gideceksin TUV istasyonuna soracaksin gorevliye alacaksin en kesin sonucu :D

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki far yıkama olayını yapan veya bilgisi olan varmı? Astra G lerde?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Var simdi far yikamada ii adet nozul aliyorsun (meme), bir adet yuksek basincli pompa, bir adet role, bir adet sigorta, yoksa tesisat icin kablo ve soketini ama baazen hazir olabiliyor aracin donanim sinifina gore hatta yapan var astra h icin (g yi bilemeyecem - ama aynidir sistem bence :D)

http://www.opelcarclub.com/showthread.php?t=2157

link verdik baska forumdan ama modlar isterse editlesin.

Son düzenleme:

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi tane doğan far yıkaması alın hem ucuz