far yağmur sensörü kararn ayna ve yawrate sensör

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
şimdi aracımın sol a sütnünun plastiğini sökmüşken far yağmur sensörü ve kararan ayna için kablolama yapayım diyorum fakat corsa d için kaç kablo geçiyor tam olarak bilen var mı

ikinci sorumsa bir abimizin aracına esp uygulamayı düşünüyoruz fakat bizim corsanın yaw rate sensörü nerede benim aracın vites körüğünü açtım genelde orada olur diye fakat göremedim gerçi arka taraf süngerden gözükmüyordu çıkaramadımda kopacak diye diğer herşeyi ısmarladık benim aracı referans alarak fakat bir tek bu sensör kaldı

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
motor kodunu ve model yılını yazarsanız resimli olarak yardımcı olabilirim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
motor kodunu ve model yılını yazarsanız resimli olarak yardımcı olabilirim

benimkinin motor kodu z13dth 111. yıl 2010 aralık üretimli olması lazım yağmur far kararan ayna için olacak abi yaw rate sensörde bütün motorlarda aynı yerde olması gerekir easylerde standart diğerleirnde opsiyonelde çıkar

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
kararan ayna bağlantısı 4 adet:

1 nolu uç: +12V kontak voltajı.
2 nolu uç: şase
3 nolu uç: iç aydınlatmalar yandığı zaman kararan aynanın kararmaması için kullnılıyor
4 nolu uç: geri vitese takıldığı zaman aynanın kararmaması için kullanılıyor.

5jwufb.jpg

yağmur sensörü bağlantısı 3 adet:

1 nolu uç: +12V kontak voltajı
3 nolu uç: beyine ön cam ıslandığında sinyal gönderen uç.

ehj4tu.jpg

yaw sensörü parça kataloğunda aracınızın sol direği civarlarında gösteriyor. benim aracım corsa c olduğu için sadece parça kataloğundan bakabilme imkanım oldu. o bölgeyi kontrol edin.

2i27a08.jpg

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
kararan ayna bağlantısı 4 adet:

1 nolu uç: +12V kontak voltajı.
3 nolu uç: iç aydınlatmalar yandığı zaman kararan aynanın kararmaması için kullnılıyor
4 nolu uç: geri vitese takıldığı zaman aynanın kararmaması için kullanılıyor.

5jwufb.jpg

yağmur sensörü bağlantısı 3 adet:

1 nolu uç: +12V kontak voltajı
3 nolu uç: beyine ön cam ıslandığında sinyal gönderen uç.

ehj4tu.jpg

yaw sensörü parça kataloğunda aracınızın sol direği civarlarında gösteriyor. benim aracım corsa c olduğu için sadece parça kataloğundan bakabilme imkanım oldu. o bölgeyi kontrol edin.

2i27a08.jpg

yawrate niyeyse benim aklımda airbag beyni gibi büyük bir parça diye kalmış :) far sensörü yağmur sensörüyle ortak mı çalışıyor

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
can bus sistemiyle çalıştığı için ortak hattan çalışıyordur çünkü yağmur sensörünün üzerinde göz gibi şeyler var. onlar far sensörü.

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
şimdi bir tane kararn ayna buldum adam vectra c signum ve astra h uyumlu yazmış astrhnin cçoğu parçası corsa dler ile uyumlu sizce alsam mı adamada mesaj attım bizim para ile 200 e geliyor

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
şimdi bir tane kararn ayna buldum adam vectra c signum ve astra h uyumlu yazmış astrhnin cçoğu parçası corsa dler ile uyumlu sizce alsam mı adamada mesaj attım bizim para ile 200 e geliyor

Forumdan birinden almistim ben de aynisindan. Kimdi hatirlayamadim simdi, aynanin yaninda kapagi da varsa vectra c ve astra h lar birbirine oluyor ama corsa d ye takmak icin kesip bicmek gerekiyor yada corsa d ye gore olan kapagi alicaksin.

Tapatalk pro.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Forumdan birinden almistim ben de aynisindan. Kimdi hatirlayamadim simdi, aynanin yaninda kapagi da varsa vectra c ve astra h lar birbirine oluyor ama corsa d ye takmak icin kesip bicmek gerekiyor yada corsa d ye gore olan kapagi alicaksin.

Tapatalk pro.

kapak yok sadece ayna kapağı buradan bulurum artık kapaklı olanların ya kargosu pahallı yada göndermiyorlar aynaların hepsi aynı dimi:)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kapak yok sadece ayna kapağı buradan bulurum artık kapaklı olanların ya kargosu pahallı yada göndermiyorlar aynaların hepsi aynı dimi:)

Aynı aynı :)