far temizliğinde pahalı malzemelere SON !!!

mkoca26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı bi yerden gözlerim ısırıyor. bende deneyim bakalım bunu bandırmada varsa bı ciladan:(

Gökhan denemeni tavsiye ederim ben öyle özel bir uğraşı vermedim üstünden şöyle bir elimle geçtim eğer bulamazsan bayramın 1. günü yine eskişehire yolculuk var yarısını geçerken bırakırım

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim bulamadım bandırmada. bayramda nasipse artık bizde gidelim dedik memlekete annenin babanın elini öpmeye. yinede teşekkürler...

srTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakkat yaa. Şu farlarin nasil sokulecegi konusunda fikri olan var mi

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakkat yaa. Şu farlarin nasil sokulecegi konusunda fikri olan var mi

her farı 3 vida tutuyor. ben tamponun tek tarafındaki vidaları çıkartıp kanırtarak yaptığımdan tamponun baskısı yüzünden takarken zorlandım ve hizayı kaçırdım ondan size tavsiyem tamponu komple çıkartıp yapmak. tamponu şu şekilde çıkartıyoruz. Kaputu açınca ızgaranın altına denk gelen bölümde 2 siyah klips var onları çıkartıyoruz. aynı şekilde aracın altındada aynı klipslerden 3 tane var (yanlış hatırlamıyorsam) onları da çıkartıyoruz. 2 ön çamurlukta da birer tane vida var onlarıda çıkarttıktan sonra tamponu kendimize doğru çekiyoruz. (üstünde sensörler kablolar olduğu için hemen aracın önüne koyun kasılmasınlar) işin zor kısmı tampon idi. farlar için ise 2 yukarıda 1 aşağıda vida tutuyor bu vidaları sökerek çıkartıyoruz. farların soketlerinide çıkarınca far komple elimize geliyor. dikkat edilmesi gereken birşey var farları takarken hizaya dikkat etmemiz gerekiyor. en çok dikkat etmemiz gereken vida aşağıdaki tek duran vida ilk olarak onu sıkmak daha iyi çünkü o tek olduğu için kayınca far yamuk duruyor. Farlarla işimiz bittikten sonra tamponuda aynı şekilde yerine takıyoruz.

srTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her farı 3 vida tutuyor. ben tamponun tek tarafındaki vidaları çıkartıp kanırtarak yaptığımdan tamponun baskısı yüzünden takarken zorlandım ve hizayı kaçırdım ondan size tavsiyem tamponu komple çıkartıp yapmak. tamponu şu şekilde çıkartıyoruz. Kaputu açınca ızgaranın altına denk gelen bölümde 2 siyah klips var onları çıkartıyoruz. aynı şekilde aracın altındada aynı klipslerden 3 tane var (yanlış hatırlamıyorsam) onları da çıkartıyoruz. 2 ön çamurlukta da birer tane vida var onlarıda çıkarttıktan sonra tamponu kendimize doğru çekiyoruz. (üstünde sensörler kablolar olduğu için hemen aracın önüne koyun kasılmasınlar) işin zor kısmı tampon idi. farlar için ise 2 yukarıda 1 aşağıda vida tutuyor bu vidaları sökerek çıkartıyoruz. farların soketlerinide çıkarınca far komple elimize geliyor. dikkat edilmesi gereken birşey var farları takarken hizaya dikkat etmemiz gerekiyor. en çok dikkat etmemiz gereken vida aşağıdaki tek duran vida ilk olarak onu sıkmak daha iyi çünkü o tek olduğu için kayınca far yamuk duruyor. Farlarla işimiz bittikten sonra tamponuda aynı şekilde yerine takıyoruz.

bilgilendırme anlatım ıcın cok tesekkurler.. baya teferruatlı bi konu bu sanırım.
birde farları ısı tabancasıyla soktuk dıyelım. tekrar ne ile yapıştırıcaz :D

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgilendırme anlatım ıcın cok tesekkurler.. baya teferruatlı bi konu bu sanırım.
birde farları ısı tabancasıyla soktuk dıyelım. tekrar ne ile yapıştırıcaz :D

tekrardan siyah silikon ile yapıştırıcaz bugün farlarımı tekrar boyamak için açtım tampon konusunda çamurlukların en altındada birer vida varmış fakat onları çıkartmadan tampon yerinden çıkıyo farlar rahatlıkla sökülüyor.

serkan0026

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YouTube da görmüştüm hevesle 2 saat uğraştım ama sonuç hüsran. denemeyenlım uğraşmasin
Bende denedim ve sonucu paylaştım. Diş macununun beyazlatıcılı olanını kullandım. Belki fark ediyordur.

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun vadede etkili çözüm vikaul arkadaşlar. Diş macunundanda ucuzdur die tahmin ediyorum..