Far Temizliği ve Torpido Kapağı Hakkında

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Astra H aracımın birkaç ufak operasyonlar geçirmesi gerekiyor bunların başında farları oldukça çizikli ve sararmış durumda.Haliyle temizlenmesi gerekiyor. Ancak bu işlemi kendim denemek istiyorum. Git kuaförde temizlet falan muhabbetine girmemenizi rica ederim. Bende biliyorum malzemelerin aşağı yukarı temizletme işlemi kadar tuttuğunu.Ancak böyle şeylerle uğraşmayı sevdiğimden güzel bir havada kendim yapacağım.Kafama takılan, bu işi profesyonel yapanlar Zımpara / Parlatıcı Cila işleminden sonra UV koruyucu vs herhangi bir işlem yapıyor mu ? Yoksa bizimde yapabileceğimizi düşündüğüm zımpara ve plast-x mi kullanıyor sadece ? Eğer kaplama olacaksa dışarıda yaptırırım tabikide.

İkinci operasyon ise torpido kapağının zırt bırt açılıp durması ve kapanmaması. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşların olduğunu da görmüştüm. Kapağın o kilit sistemi nasıldır içinde yay gibi bişey mi var nasıl ulaşabilirim ona bir ara göz attım ulaşılcak gibi durmuyordu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden bilgilendiren cevap yazan arkadaşlara teşekkürler ..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta plastx atıp bırakıyor onlarda en fazla seffaf flım cekersın tum uygulamalardan sonra far camına taş felan geldıgınde tozdan felan cızılmesın dıye kendın dene tabıkıde bende severım ugrasmayı :) bol poset kagıt bandı farı maskeledıkten sonra sıkıntı yok :)
o kapak ıle ılgılıde kapak pres yapıstrma oldugundan bıldıgım kadarı ıle tamır olmuyor zaten kırık bı dene bak derım ıyıce kırılır ıse cıkmacılardan temız bı cıkma al tak derım yada hıc ugrasma buyuk ıhtımal tumsek lakadan gecerken acılıyordur kapak mıknatıs ıle cöz olayı kapaga bı mıknatıs yapıstır saglam olsun bıde karsı tarafına yap aynı sekılde acılmaz hemde masrafsız olur mıknatıs olarakta evlerde kullandıgımız asansorlerde katta durması ıcın 50 kurus buyuklugunde mıknatıs kullanılıyo gır bı asansorcuye 3 5 lıraya al onlardan 2 tane onlardan kullan gayet saglam olur

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta plastx atıp bırakıyor onlarda en fazla seffaf flım cekersın tum uygulamalardan sonra far camına taş felan geldıgınde tozdan felan cızılmesın dıye kendın dene tabıkıde bende severım ugrasmayı :) bol poset kagıt bandı farı maskeledıkten sonra sıkıntı yok :)
o kapak ıle ılgılıde kapak pres yapıstrma oldugundan bıldıgım kadarı ıle tamır olmuyor zaten kırık bı dene bak derım ıyıce kırılır ıse cıkmacılardan temız bı cıkma al tak derım yada hıc ugrasma buyuk ıhtımal tumsek lakadan gecerken acılıyordur kapak mıknatıs ıle cöz olayı kapaga bı mıknatıs yapıstır saglam olsun bıde karsı tarafına yap aynı sekılde acılmaz hemde masrafsız olur mıknatıs olarakta evlerde kullandıgımız asansorlerde katta durması ıcın 50 kurus buyuklugunde mıknatıs kullanılıyo gır bı asansorcuye 3 5 lıraya al onlardan 2 tane onlardan kullan gayet saglam olur

Yorumun için teşekkür ederim hocam. Far konusunda hala kafamda soru işaretleri var. Bu işi garantili yapanlar neye göre garanti veriyorlar onu merak ettim. Eğer ayrıca bi koruma yoksa çok basit bir işlem.

Kapak meseleside kırık çıkık yok sadece kapağı tutan diller tutmuyor atıyor bazen de çıkmıyor içinden muhtemelen yay var onları itekleyen o yay özelliğini yitirmiş olmalı ki iteklemiyor diye düşünüyorum ama hakkında kesin bilgi olsa daha iyi olur.

Birde yan aynalarda sıkıntı var yukarı aşağı hareketlerinde sıkıntı yokta sağa sola harekette çok yavaş bazen. bazende hiç hareket etmiyor sonuna gelince de tık tık atıyor onları da açmayı bi gözden geçirmeyi düşünüyorum çok meraklıyım başımıza iş açmazsak iyidir :D

Teşekkür ederim yorumunuz için

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıl önce kadar ankarada far temizliği yaptım kendim, toplamda 70-80 arası arac farı temizledim.

Kesinlikle wax kullan ki yaptığın işlemi korusun, ayrıca zımparayı 3000'e kadar al ki cok ince cizikler bile kalmasın farda tamamen temizlensin.Herkes 2000e kadar yeter der ama temiz olması icin 3000 sart, plastix biraz acemi ürünü tam kapsamlı değil.Ben önce meg105 ardından ince cizikleri almak icinden meg205 kullanıyordum

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıl önce kadar ankarada far temizliği yaptım kendim, toplamda 70-80 arası arac farı temizledim.

Kesinlikle wax kullan ki yaptığın işlemi korusun, ayrıca zımparayı 3000'e kadar al ki cok ince cizikler bile kalmasın farda tamamen temizlensin.Herkes 2000e kadar yeter der ama temiz olması icin 3000 sart, plastix biraz acemi ürünü tam kapsamlı değil.Ben önce meg105 ardından ince cizikleri almak icinden meg205 kullanıyordum

teşekkürler ustam