Far Motoru

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracın sağ far motoru çalışmıyor.Sebebi nedir,Ben tamir edebilir miyim?
Yalnız sol far çalışıyor.Sağ taraf neden farı aşağı yukarı ayarlamıyor? Saygılar...:)

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sokette sorun olabilir; motor bozulmuş olabilir; far aynaları ayarlanamayacak durumda olabilir, söküp bakmak lazım....

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seninki büyük ihtimalle temassızlıktan da benimki neden

ya benim farlarda hep 1 de duruyor 0' aldığımda tak tak tak diye bir ses geliyor. Nedenini ve çözümünü bilen var mı?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benim farlarda hep 1 de duruyor 0' aldığımda tak tak tak diye bir ses geliyor. Nedenini ve çözümünü bilen var mı?

Yukarı, aşağı hareket ettiren dişli kırılmıştır veya yerinden çıkmıştır yenisini almana gerek yok tamiri mümkündür.
:good:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor dağılmış olabilr temassızlık olaiblir... yada soketlerde oksitlenme olabilr...saygılar...

AstraG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dişliler plastik çürümüş dağılmış olabilir dişlileri kaput içinden görebilirsin

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda bilgisiz olduğum için sormak istiyorum.Bu mu iş için farı yerinden çıkarmak mı gerekiyor yoksa dışarıdan kablolarla oynamak,onları kurcalamak yeterli mi? bu konuda zaman ayırdığınız için teşekkürler...

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARIZANIN NEDENLERİ VE ÇÖZÜMLERİ
1- Soketlerde temassızlık yada oksitlenme olabilir yağsız contact sprey ile temizlemeyi dene
2- Farın su alıyosa yada buhu yapıyorsa bi şekilde far motorunu belli bir zaman sonra resmen çürütüyor - sökmeden bunu anlayamazsın
3- Far motorunun elektronik devresi var devre elemanlarında hasar oluşmuş olabilir. - sebebi bu ise iyi bi elektronikçi onarabilir.
4- Far motorunun içinde kullanılan dinamo birçok pilli oyuncaklarda kullanılan motorla aynı eğer dinamo içindeki ayaklarda sorun varsa dinamoyu yine iyi bi elektronikçi değiştirebilir onarımıyla hiç uğraşma yenile her yerde bulunan bi dinamo zaten
5-Farları sökmeden çıkıyor motor tam olarak kısa far ampulünün altında sinyalle farın birleştiği köşede soketini çıkar contact spreyi dene olmuyorsa motoru saat yönünde çevirmeyi dene dik konuma gelince geriye çek (bu sadece sol far için şöför tarafı ise saat yönünün tersine çevir) çıkması lazım eğer şöför tarafındaki farı sökeceksen aküyü çıkartman gerekebilir bu arada aküyü tamamen ayırmamakta fayda var bilgin olsun

Son düzenleme:

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar yarın uğracağım onunla.Yardımlarınız için çok teşekkürler.Allah razı olsun hepinizden.Saygılar...