Far Motoru ve Kapı Fitilleri Hakkında

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 98 model vectra b aracımın sağ taraf far motoru yükseklik ayarı yapmıyor.Sanırım hala çalışır durumda sürekli ses yapıyor sıkışmış gibi.Bunu değiştirmeden önce olursa kendim bakımını yapıp denemek istiyorum.Yanlız nasıl sökme konusunda riske girmek istemedim.Nelere dikkat etmem gerek panjur kısmı yada farı komplemi sökmek gerek.Nasıl olduğu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.Birde Kapı fitilleri yırtılmış bunuda Ankara'da en uygun nerden temin edebilirim.Takım olarak 4 kapı ve bagaj için fiyat nedir sizce.Şimdiden teşekkürler

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
farı sökmek için önce panjuru sonra tamponu sökmek lazım, kapı fitilleri biraz pahallıdır, serum lastiği deneyebilirsiniz, uygulama resimleri forumda mevcut....

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla tampon inmeden farı çıkartamıyoruz.Peki tamponu panjur sökülünce tamponda boşa çıkacakmı yoksa sökülmesi gereken başka vidası varmı.Sizce bu far motoru dediğim gibi ses çıkartıyor yani tamamen gitmemiş.dişliden yada tozdan falanmı böyle olmuş.Düzelirmi.Birde farların bazı yerlerindeki contada kopukluk var bunlara nasıl bir işlem yapabiliriz

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorlardan ses geliyorsa bence çalışıyor demektir,şayet benim astra g de ayar tuşuna bastığımda aşağı yukarı oynarken motorun sesini duymak mümkün,büyük ihtimalle motor far aynasından kurtulmuş olabilir

Ayrıca ; vectra da durum nasıl bilmiyorum ama astra g de hiçbirşeyi sökmeden erişebiliyorum far motorlarına imkanınız varsa tamponu indirmeden önce erişmeyi deneyin

Son düzenleme:

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçtada durup dururken far arasısıra kendini yukarı aşağı yapıyor ve yaparkende ses çıkartıyor herhangi bir küçüük makine sesi gibi cız diye neden olabilir acaba.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize teşekkürler iş nedeniyle fırsat bulamıyorum.Ama bu ay içinde denicem.Düzeltebilirsem sizlerle paylaşıcam