Far açık uyarı sesi gelmiyor.

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Far açık kalırsa...

Arkadaşlar Bu sabah arabamla işyerime gittim,Akşam mesai bitiminde arabaya tekrar binerken kapı otomatiği kapıyı açmadı. Neyse olur böyle bazen dedim anahtarla kapıyı açıp kontağı çevirdim ne bi ışık ne bir ses,marş deseniz tık yok.:confused:
Sonra etrafa bakınırken Farı açık unuttuğumu ve akünün bu yüzden bittiğini farkettim:mad:. Arkadaşın arabasından Aküye takviye yaparak çalıştırdık.

Far açık kaldığında gelen uyarı sesi artık gelmiyo. Sorun neden kaynaklanıyo olabilir. Bu ses olmazsa ben daha çok akü yerim gibime geliyo. Lütfen yardıııımmmm!!!:eek: Bu sesin kaynağı tam olarak nerdedir?

Son düzenleme:

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devreylen alakalı bir sorun olabilir mi aceba sigortası atmış mı baksana bir

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Sol kapiyi açinca işik yanar.bunu sağlayan kapi otomatiği arizali büyük ihtimal

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun kapı açık olduğunda yanan iç aydınlatmada değil. Far açık unutulduğunda gelen sesli uyarı sinyalinde. Ayrıca bu sesli uyarı için hangi sigortayı kontrol etmem lazım...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arkadaşım orhan arkadaşımızın dediği sen kapıyı actığında aracın öncelikle senin kapıyı açtığını anlaması gerek ki uyarı versin...!
O da iç aydınlatma ile birlikte kapıda bulunan swıch e bağlı.
O swıch soğuktan donmuş olabilir.
öncelikle kapıyı açtğnda iç aydınlatman yanıyormu ona bak.

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu sigorta tam demedim olabilir dedim şimdik şöyle düşüneli konuyu kapı açıldı ama sürücüye uyarı veren ikaz sesi gelmedi yanlız şunları belirt sene bana kapı acılınca içerideki lamba yanıyormu ikincisi dijital göstergede kapının acık oldugunu gösteriyor mu sonra bu ikaz sesi sadece kapı acıkken gelmez arkadaşım mesela farlar yanık koy cıkarkende gelmeli bu şekilde dene eğer kapı acıldıgında araç içi lambası yanıyorsa kapının içindeki anahtarlar sağlam sorun yok far konusunda ses gelmıyarsa eğer gene akla gelecek başka bir şe de yok sıgorta diye söylüyorum inann nerede oldugunu da bilmiyorum yafff aceba şu ana devrelerin oldugu yerdemi bu konuda yardımcı olamıyacam kolay gelsin

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Mokıa her zaman harika tespitlerin ve yaklaşımların var.Tebrik ederim seni.Allah seni formuzdan ayırmasın.sevgiler

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pardon arkadaşlar şimdi nedemek istediğinizi anladım.Durum şöyle, Kapı açıldığında iç aydınlatma yanıyor ama Far açık uyarı sesi gelmiyor.

Yani Far açıkken arabayı stop edip kapıyı açtığımda iç aydınlatma yanıyor ama sesli sinyal yok. Astra G'lerde kapının açık olduğunu bildiren dijital bi gösterge yok.yada ben bilmiyorum.
ilginizden dolayı hepinize teşekkür ederim...

Son düzenleme:

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
O zaman fark sinyali yani o sesi çikartan küçük alarm da bir problem vardir.

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam arkadaşım sinyali veren alarımda bir proplem var hani dedin ya farları acık unutmuşum akü bitmiş şimdiksen arabadan cıktın o sinyal çalışmaya başladı devamlı uyarı veriyorr içerde artık kaç saat kaldıysa o şekilde yanmış yada kıssa devra olmuşturrr sağlam bir elektrikçi sorunu çözebilirrr