Fan tesisatı-Geç çalışma-Egzoz

maximus06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen bir sıcaklık sensorun soketini çekin deneyin değişme varmı,sonra takın debimetreyi sökün deneyin.Tech2 cihazı ile arıza kodu değil verilere bakın demek istedim.

Merhaba oksijen sensörünü söküp denedim (sanırım debi metre üzerindeki) daha hızlı çalıştı gibi ama öncesinde aracı çalıştırmıştım uzun süre geçmeden geç çalışma problemi yapmıyor araç çok bekleyince marş biraz uzun sürüyor yada 2 . marşta alıyor.Sıcaklık sensörünü bulamadım nerede o sanırım ön kısımda onuda bulup deniycem sunu sormak istiyorum bu sensörleri sökerek çalıştırdığımda hızlı çalışırsa bu sensörlerin değişmesi gerektiği anlamına mı geliyor..

cevaplarınız için şimdiden teşekürler..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debimete bu sökünce düzeldi mi?
$_72.JPG

motor sıcaklık sensoruda mavi olan
02.jpg

maximus06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörünü söküp denedim aynı ama sıcaklık sensörünü bulamadım her yere baktım ama motorda mavi sensör göremedim...Ama bulurda sökersem düzelirse yada düzelmez ise bundan nasıl bir sonuç çıkarmalıyım aceba...
Bu arada cevaplarınız için teşekkürler..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:53 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:38 ----------

Birde ben yeni motor yaptırmıştım motor yapılınca 1000 yada 1500 km de yağ değiştirmek gerekiyormuş doğrumu 1500 km oldu yağ ve yağ filtresi değiştirmeli miyim yoksa 10000 km olunca mı yağ ve yağ filtresi değişimi mi yapayım ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin arkası emme manifoltun altında bakarsan o mavi parçayı soketi ile göreceksin