fan sürekli çalışıyor....

srknhrz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birden bire oldu. Kalorifer fanını çalıştırmak istedim çalıştı ama birdaha durmuyor, tam gaz devam ediyor. Hatta kontak anahtarını çektiğimde bile halen çalışıyordu, sorunu çözemedim en son fan kablolarından birini söktüm. Neden olduğunu bilen yada fikli olan varmıdır acaba...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
kalorifer rezsitansı takılı kalmış olabilir veya düğmede sorun vardır

jackburaks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de oldu bir kere akü bitti :) dostum fan müşüründe sıkıntı olabilir dediler daha sonrasında sorun yaşamadım baktırmadım da eğer tekrar çalıştırdığında sorun olursa bi göster

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer fanı ise tansu ustanın dediği gibi kalorifer kutusunda bulunan radyatör arkası fandır düğmesi bozulmuştur kontak kapatınca cereyanı kesmesi lazım kesilmiyorsa o kısmı garip aküden almıyor cereyanı kontaktan alıyor...??
Eger motorun radyatör soğutma fanından bahsediyorsanki klıma fanıda hatta yardımcı olarak çalışır arıza yaparsa her ikiside kontak kapalıyken çalışır bahsettiğin bu ise motor radyatörü üzerinde takılı olan motor suyu sıcaklık müşürü arızalıdır mantığı radyatördeki suyun sıcaklığını ölçer fanı çalıştırır.. tabi kontak kapalıykende soğutana kadar çalışır cereyanı direk aküden alır bu iki fan...

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
fan müşürünü değiştirince sorun kalmayacak.Aynısı başıma gelmişti.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
beyler lütfen konuları iyi okuyalım kalorifer fanın da müşür yoktur müşür olan motor fan,ıdır ok

webdelisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan takılması benim aracımdada olmuştu. akü kutusunun yanındaki kutuda sigortalı bi yer var ordan elektrik ustası bi arkadaş sigortayı çekti fan durdu. tekrar taktı ondan sonra bi daha hiç sorun yaşamadım.
j6by7.jpg

resim alıntıdır. resme bakarsanız eğer, akünün yanındaki kutuya dikkat

srknhrz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle ilgilenip bilgi paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Kastım olan fan, motor değil kalorifer fanıdır. Evet kutup başını bende söktüm taktım ama sonuç aynı. Aracım 'daki klima dijital. Kendim de elektrikçi yim ama oto tesisatı biraz farklı mesela arada bir role varmıbilen varmı sanki var da yapışmış gibi..

srknhrz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birşeyi daha eklemek istiyorum evet sigorta kutusunda ki sigortayı bende biliyorum 30A onuda çıkarttım taktım kutup başını da ama hep aynı.. en son rezinstans aklıma geliyor ama nasıl besleniyor onu bilmiyorum. Elektriği aküden mi alıyor yoksa arada bişeyler varmı.. daha önce başka bi aracın rezinstansını tamir etmiştim , benim kisi zor gibi..

blackeagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birden bire oldu. Kalorifer fanını çalıştırmak istedim çalıştı ama birdaha durmuyor, tam gaz devam ediyor. Hatta kontak anahtarını çektiğimde bile halen çalışıyordu, sorunu çözemedim en son fan kablolarından birini söktüm. Neden olduğunu bilen yada fikli olan varmıdır acaba...

merhaba konu açılalı baya zaman geçmiş ama benimde başıma aynı problem geldi çözümü nasıl sağladınız.