fan-sıcaklık

sonerk1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar sorum şu arabam astra j 2015 115 lik arabayı ilk aldığımda kıştı pek bu sorunmu dur bilmiyorum ama başıma gelmedi şimdiki sıcaklıklarda araba normal kullanımda kabudu açtığımda fan 15 saniye çalışıyo kapanıyo bunu biraz tekrarlıyo kabudu açınca yüzüme sıcak hava fazla geliyo diğer arabam fiesta dizeldi sıkıştırmama rağmen bir kere bile fan açtığını ve bu kadar sıcaklık verdiğini görmemiştim sizdede durum aynımı normalmi bu durum dün 15 bakımına götürdüğümde contadan şüphelenmiştin birazda yanık kokusu vardı usta bişey yok normal dedi ama yinede kafama takıldı benzin dizel farkımıdır araba farkımıdır arabadamı bir sorun var acaba teşekkür ederim

mutebahhir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: fan-sıcaklık

Bende de aynı araba var. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Davranışları bende de aynı. Ayrıca bakımdan çıkınca koku da oluyor...

selweb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yıllarca dizel kullandıktan sonra benzinli araca geçince bende de aynı intibağ oluşmuştu. araştırmalarımda bunun normal olduğunu anlamıştım. Bence endişelenmenize gerek yok hararet göstergesini takip edin yeter.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 kez konuyu açmışsınız diğer konunuz kaldırılmıştır lütfen daha dikkatli olalım :)

Sorunuza gelirsek herşey gayet normal hatta opeller sıcağı sever der tüm ustalar motoru kapatınca bir müddet fanın çalışması gayet normal hatta oldukça sağlıklı diyebiliriz :)

Eğer fan bir türlü durmak bilmiyorsa şüphe duyun :)

sonerk1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mutebahhir' Alıntı:
Bende de aynı araba var. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Davranışları bende de aynı. Ayrıca bakımdan çıkınca koku da oluyor...

teşekkür ederim mütebahhir

selweb' Alıntı:
yıllarca dizel kullandıktan sonra benzinli araca geçince bende de aynı intibağ oluşmuştu. araştırmalarımda bunun normal olduğunu anlamıştım. Bence endişelenmenize gerek yok hararet göstergesini takip edin yeter.

tmm şimdi kuşkuyu attım gaza basmaya korkyodum :)  , hararet 90 a gelince sabit kalıyo teşekkür ederim

adRe j' Alıntı:
2 kez konuyu açmışsınız diğer konunuz kaldırılmıştır lütfen daha dikkatli olalım :)

Sorunuza gelirsek herşey gayet normal hatta opeller sıcağı sever der tüm ustalar motoru kapatınca bir müddet fanın çalışması gayet normal hatta oldukça sağlıklı diyebiliriz :)

Eğer fan bir türlü durmak bilmiyorsa şüphe duyun :)

konuyu yanlış yere açmışım silip buraya açtım tam siteye hakim değilim alışacaz inş opelcilere danışmak ayrı bi zevk . ben arabaya bi zarar vereceğinden korktuğum için şüphelendim opel sıcağı seviyosa sıkıntı yok sıcaklık tan ve fandan rahatsız değilim :)  , fan sıcaklığa göre kapanıp açılıyo herzaman calışmıyo yorum için teşekkür ederim :)

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam aynı şeyi bende yaşadım. Ben aracı 2.el aldım 23 bin kmde 3.gün işe geldim eylül ayı felan Gaziantep'te 35 derece sıcaklık vardı. İşe geldim bir arabayı stop ettim bir baktım fan çalışıyor kaputa elimi bir attım yanıyor. İlk defa böyle birşey gördüm hemen servisi aradım normal dediler. Arkadaşlara söyledim bir arkadaş opelci...bunlar opel için normal merak etme dedi....Sende merak etme normal bir durum bu her hangi bir sorun yok...