Fan Rölesi 1 ve fan rölesi 2 Açık devre arızası ve Arıza Lambası !!!

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda birşry söyleyemem ama büyük ihtimalle fan kontrol beyninde birşey olabilir​

hkliberty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra G aracımda 3-5 aydır Fan Rolesi 2 arızası veriyor. Daha önceki usta beyinden demişti. Bugün bir başka usta bir çok kontrol yaptı ve o da beyinle ilgili bir sorun olduğunu söyledi. Aracın gidişinde ve ısınmasında problem yok. sanırım 1. kademe çalıştıktan sonra doğrudan 3. kademeye geçiş yapıyor. Ama ben hala beyin dışında bir sorun olabileceğine dair ümidimi koruyorum :D

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Opel ASTRA-G 2000EDİTİON 2001 MODEL aracımda arıza tespit cihazına bağladığımda Fan Rölesi 1 ve 2 açık devre arızası alıyorum siliyorum ancak arıza giderilmediği için 1 saniye geçmeden tekrar yanıyor! Bu sorun daha önce yoktu Op-com ile test yaparken bir anda yandı ve silemiyorum ! Arıza neden kaynaklanıyor olabilir ? Fan açması da geçikiyor artık Hararet 90'ı geçiyor bazen!
Bu arızalar nedeni ile, Klima da devreye girmiyor ! Ustaya götürdüm bilmiyormuş gibi davrandım, adam beynin yeniden programlanması lazım dedi. Orjinal Tech2 ile yapılabilir bu da sadece diye biliyorum !!! Çünkü beyin yazılımı sadece onda cihaza tümleşik var. Yardımcı olabilir iseniz sevinirim... Fan mödülü ya da fan müşürü arızalanmış olabilir mi Acaba? Daha önce böyle bir durum ile karşılaşan mutlaka vardır ! Paylaşımlar için şimdiden teşekkürler...

Abicim, çok uğraşma! Çözümünü o kadar beyinci ile görüştüm tamir ettirmeye çalıştım, yapamadılar ! Çözdüm ama ben olayı ! Nasıl diye soracak olursan, ingiltereden 1.6 16valf motor beyni, kontak anahtar çipi ve okuyucu satın alarak çözdüm! İstanbulda çıkmacı ve hurdacılar sadece motor beynine 600-900 arası fiyat verirlerken ebay.co.uk adresinden komple kiti kargo dahil 450 tl ye aldım. Kargo geldi, montajını kendim yaptım. Eski beyin,okuyucu ve anahtar cipi set olarak duruyor evde. !!! Soğutma modülü de var elimde yakında tahtadan bir araba yapıp elimdeki bütün parçaları ona takacağım. ! :)

Çözümünü açıklıyorum.

opcom türkçe ile bağlanın araca.

Motor şeçeneklerine girin.

Orada alt sağ köşede programlayı tıklayın.

Havalandırma şeçeneğine gelin.

kutucuğu tıklayın. İki adet mevcut yazısı var. Alttakini şeçip kodlamayı çalıştır deyip çıktıktan sonra arıza kodunu silip düzeldiğini göreceksiniz.

eğer olmazsa tekrar üsteki mevcut yazısını tıklayıp tekrar kodllamayı çalıştırın.

beyin almanıza gerek yok çözümü budur.

eğer çözemezseniz uzaktan bağlantı kurup giderebilirim.

saygılarımla.

Opcomla araca bağlanmayı çok seviyroum.
Bigün aracıma ımmobilizer kodu tanıtdıktan sonra bendede bu arıza peydah oldu.
Fan 1 ve fan 2 rölesi düşük gezmeye başladım. Taa ki bu paylaşımı görene kadar.
Paylaşımı açan arkadaştan ve çözüme kavuşturan ramazan kardeşimden allah razı olsun. opcomla arızayı giderdim. tekrar teşekkür ediyorum. fotolarını ekliyorum
Sırasıyla
- motor
- programlama
- Değişken konfg. programlama
- havalandırma seçeneğinin alt mevcut şıkkını seçip arızayı siliyoruz.

- Saygılar.

Ekli dosyalar

• opcom 1.jpg
    opcom 1.jpg
    95.8 KB · Görüntüleme: 80
  • opcom 2.jpg
    opcom 2.jpg
    88.9 KB · Görüntüleme: 71
  • opcom 3.jpg
    opcom 3.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 70
  • opcom 4.jpg
    opcom 4.jpg
    48.5 KB · Görüntüleme: 74

hrn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam benim araçta aynı arızayı verdi. özel mesajlarınız bakabilir misiniz?