Fan açma

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Yazın bu olayı epey gözledim. Hava sıcak ondardım dedim fakat sanırım öyle değil.

Dün 35 Km uzaktaki şehir merkezine gittim. Yolda ısı 87 - 90 arası seyretti. Ne zaman şehir içine girdim 2 tane kırmızı, ışık 2 dur-kalk maşallah ısı göstergesi 92 derecenin altına düşmedi haliyle fan açıp durdu.

Hadi yazın hava sıcak dedim geçiştirdim. Peki bu soğuk havada bunu yapması ne anlama geliyor. Yada bu ısı normal ben pimpirikliyim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oktay ısı normal bence bilmiyorum tabii her aracın termostat açılışı farklı ama 87-92 derece termostatın yarım ve tam açılması normal zaten o arada fanda devreye giriyorsa sorun yok kafanıza takmayın, bu arada yolda motorun derecesinin düşmesi zaten normal,aracınıza gelen rüzgarın soğutmasını hesaba katın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bırak açsın... açmamasından iyidir ;)

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Oktay ısı normal bence bilmiyorum tabii her aracın termostat açılışı farklı ama 87-92 derece termostatın yarım ve tam açılması normal zaten o arada fanda devreye giriyorsa sorun yok kafanıza takmayın, bu arada yolda motorun derecesinin düşmesi zaten normal,aracınıza gelen rüzgarın soğutmasını hesaba katın.

Evet dediğiniz gibi herşey normal görünüyor. Acaba diyorum radyötrün içi pislendi ve dolduda su sirkilasyonunu yeteri kadar yaptıramıyormu.

Bırak açsın... açmamasından iyidir ;)

Açsın fanı ben açmasın demiyorum. Sıkıntım 2 kere dur kalkda hemen motorun 90 dereceyi geçmesi. Başka arabalarda kullanıyorum fakat aynı yolda aynı dur kalkda böyle sürekli ısı yükselip fan'a geçmiyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bugün benim aracım bu fanı açmadı şimdi sanayi de conta yakmış durumda yatıyor.