evdeki cıhazlarım yandı

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaşlar dun bızım sokakta elektrıkler kesılmiş ve elektrıkler gelıcne dıgıtal uydu makınası ve telsız telefondan dumanlar cıkmıs:mad: neysekı alev almamıs alltakı kıracımızında televızyonu aynı sekılde olmus ve mutfak lambası önce cok kuvvetlı aydınlatmıs ve sonra paramparça olmuş.( o parçalar gözunede kaçabılırdı) medaşa bıldırdım ben ısteyken gelmısler bakmıslar sorun evınızde demısler gıtmışler. ben emınımkı sorun evımızde değil. sorun evımde olsa su anda neden sorun yok.
neysekı pc kapalımış ona sevındım:)
ben sabah medaşa varsam ne yapmam gerekır. ben haklı değilmiyim? aylık 100-200 ytl fatura yatırrıken ıyıdı sımdımı kötu oldu. bılgısı olan arkadaşların yorumlarını beklıyorum

ByHickimse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun allah bıdaha kımseye yaşatmasın aynı olayı almanyadakı kendı evımızde yaşadık tum beyaz eşyalar yanmıştı:sorry:

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun öncelikle elektrik teknikeri olarak bir tavsiyede bulunmak isterim

bu gibi olayların ne zaman ve nasıl olacağı belirsizdir tüm elektrik şirketlerinin ve elektrik kullanan abonelerin kanayan yarasıdır bu konuda birsürü mahkemeler açılmış bir sürü polemiklere girilmiştir
benim tavsiyem eğer bu gibi olaylarla karşılaşmak istemiyorsan evine servo regülatör al derim tabiki bu evdeki cihazların kapasitesine yani çektiği akımlara göre değişken bir cihaz
görevi elektrik dalgalanmalarında akımı dengede tutup konum değişerek gerilim artış veya azalışlarını dengede tutmaktır
kesinlikle faydasını göreceğini onaylayabilirim

tekrar geçmiş olsun her ne kadar mal canın yongasıysada sana birşey olamdığına sevindim

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun öncelikle elektrik teknikeri olarak bir tavsiyede bulunmak isterim

bu gibi olayların ne zaman ve nasıl olacağı belirsizdir tüm elektrik şirketlerinin ve elektrik kullanan abonelerin kanayan yarasıdır bu konuda birsürü mahkemeler açılmış bir sürü polemiklere girilmiştir
benim tavsiyem eğer bu gibi olaylarla karşılaşmak istemiyorsan evine servo regülatör al derim tabiki bu evdeki cihazların kapasitesine yani çektiği akımlara göre değişken bir cihaz
görevi elektrik dalgalanmalarında akımı dengede tutup konum değişerek gerilim artış veya azalışlarını dengede tutmaktır
kesinlikle faydasını göreceğini onaylayabilirim

tekrar geçmiş olsun her ne kadar mal canın yongasıysada sana birşey olamdığına sevindim
tesekkur ederım. ama gecen sene oturum alırken medaş servo regulatör al dese alırdım adam yalandan bı bakıp hemen onayladı. evımde sorun yok + kıymetsız makınaler yanmıs ama evımde yanabılırdı. yuzde yuz emınım fazla akım geldı ama adam sorun sızde deyıp gıtmıs. bakalım ne dıyecekler yarın gıdecem medaşa. sonucta haklıyım bakalım nazık davranacam yaklasımları nasıl olacak merak edıyorum

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evin sigortalari atmadi mi?
hayır hıcbır sıgorta atmadı ama sıgortalarımız yenı. bence bı kısa devre olmadı sadece fazla akım geldıgı ıcın dolyısıyla sıgorta atmadı

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Cana gelecegine, mala gelsin..... Cok daha kotusu olabilirdi, bununla gecmis olsun

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedimya hep geçiştirme ve müşteriyi şuçlama politikası çok masraf varsa hakkını ara derim

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun..