Ev için klima önerisi

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 20 metre karelik odayı ısıtma amaçlı olarak klima almayı düşünüyorum. mitsubishi electric msz-ge35va klimayı almaya niyetim var. Bu marka klimayı ısıtma amaçlı kullanan arkadaşların bu klimanın ısıtma ve elektrik tüketimi konusunda yorumlarına ihtiyacım var.

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
25 m.2 yi 12000 lik Vestel ısıtıp soğtmaya yetiyor , ama ben akdenizdeyim , durum bölgeye göre değişir , ikincisi kim ne derse desin Türkiye'de Sharp tan daha tasarruflu klima yok , bu günkü aklım olsaydı iki adet vestelin yerine Sharp alırdum , kullananlara sorun aynı şeyi şüphesiz duyacaksınız. Tercih sizin.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben 36 m2 salon için mszge50 modelini aldım. 3500 tl..
ısıtma ve soğutma için gayet iyi memnunun. tüketime gelince katolog verileri ile aynı sayılır.
invert özelliği girdiğinde yanlış hatırlamıyosam. 85 dakikada 1 kw çekiyordu..
sana tafsiyem. klimayı akşamdan akşama kullanacaksan inverter cihaz alma.
zira bu cihaza vereceğin parayı 10 yıldan önce çıkartamssın. günde ortalama 8 -10 saat ve fazlası için invert. cihaz düşünülebilir.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatay da yaşıyorum. Klimayı günde ortalama 10 saat kullacağız. mitsubishi electric msz-ge35va fiyatı 3000 tl. mszge50 nin şuanki katalog fiyatı 3950 tl siz klimayı yeni mi almıştınız.

Son düzenleme:

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hatay da yaşıyorum. Klimayı günde ortalama 10 saat kullacağız. mitsubishi electric msz-ge35va fiyatı 3000 tl. mszge50 nin şuanki katalog fiyatı 3950 tl siz klimayı yeni mi almıştınız.

15 ay felan olmuştur..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Mitsubishi electric olarak 3 tane klima kullanıyoruz. Teki de Heavy. Tüketim konusunda oldukça memnunuz katalog değerlerine yakınlar lakin, işin espirisi şudur, eskiden, diğer marka klimalar hava soğudukça ısıtmıyordu, buz kırmaya geçiyordu sürekli, iyi de fatura geliyordu. Mitsubishiyi öneririm, servis ağı da yeterlidir.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 m2 lik oda için kaç btu klima olmalı ? 12000 btu yeterli olur mu ? oda saat 10-12 arasında güneş görüyor. ara kat,oda guney doguya bakıyor.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
20 m2 lik oda için kaç btu klima olmalı ? 12000 btu yeterli olur mu ? oda saat 10-12 arasında güneş görüyor. ara kat,oda guney doguya bakıyor.

sana tafsıyem yeterlı btu da olan medelın bır ustunu alman. ( butcen musaıtse) kısacası ge42 modelı uygundur. sunuda belırtyım ge serısı pahalı ve fonksyonludur kullanmadıgın ozellık ıcın bosuna para verme. aynı markanın hc serısı ınvert. fıyatı uygun ve tuketımı es deger sayılır.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyelerinizle hem iyi ısınmak için hemde elektrik sarfiyatı için EF42VEW serisini 3.825 tl ye aldım.Montajı pazartesi veya salı günü yapılacak. inşallah ödediğimiz paraya değer. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

CAGLAR2801

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
12 binlikler yeterlidir.yakıt olarak devamlı yazın soğutmada kullandım 50 lira gibi fazla bi elektrik ödedim.gece gündüz çoğu zaman çalıştı.seg marka kullanıyorum vestel ürünü memnunum