Eurodizel yerine V-Power

TonyDanza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım umuyorum ki yanlış yere yazmıyorumdur fakat bugun aklıma takılan birşey oldu paylaşmak istedim.

2 hafta kadar önce Astra J Sport sahibi oldum, araçta eurodizel kullanılmasını tavsiye etti Opan, bugun biraz da dalgınlığıma geldi Shell'den benzin aldım fakat Shell Dizel V-Power almışım eurodizel olarak geçmiyor bu benzin, bunun bir sıkıntısı olur mu?
Ek olarak eurodizel adına opel için şu şu markanın şu benzini iyidir şeklinde tavsiyeleriniz var ise memnun olurum.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Eurodizel yerine V-Power

V-Power Eurodiesel'dir... (Hatta daha üstün) Sorun yok...

TonyDanza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC hızlı cevap için teşekkür ederim içim rahatladı  ;)

Hyjal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle foruma hoşgeldiniz ,

Aracınız hayırlı olsun , bahsettiğiniz konuda karışıklık olmasın diye şunu söyleyeyim eminim ki biliyorsunuzdur fakat yazarken hata olmuş sanırım ; benzin ve eurodizel farklı yakıtlardır , servis eurodizel koymanızı söylemiş siz "benzin koydum" dediğinizde içimden " aha gitti güzelim araba " dedim ki devamında öyle olmadığını gördüm  :) Konuya dönecek olursak V-Power dizel , yanılmıyorsam daha güçlü bir patlama etkisi yaratacak yakıt karışımı (yüksek oktanlı , metil alkollü vs. ) değil enjektörlerde ve piston kafalarında oluşabilecek kurum ve pislikleri temizlemeye yardımcı bir formülü var. Normalden farkı bu olsa gerek , ben henüz hiç kullanmadım , servisin önerdiği bir firma olup olmadığı konusunda bir bilgim yok  ( bana önerilmedi ) fakat ben güzergahım üzerinde yeni açılmış bir OPET var , orayı tercih ediyorum.

Keyifli sürüşler.

TonyDanza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilgiler için teşekkür ediyorum, evet saçma bir hata yapmışım motorin demeliydim  :) Opet'in dizelini birkaç kişiden daha duydum denemek istiyorum fakat yolumun üzerine denk gelen yerler hep Shell  :)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TonyDanza link' Alıntı:
Bilgiler için teşekkür ediyorum, evet saçma bir hata yapmışım motorin demeliydim  :) Opet'in dizelini birkaç kişiden daha duydum denemek istiyorum fakat yolumun üzerine denk gelen yerler hep Shell  :)

İstasyonları az ve Fransız kökenli demezseniz Totali de deneyin. Benim gördüğüm motoru en sessiz çalıştırıan yakıt Total Excelium. Bana ters kalıyor yoksa hep oradan alırdım. V Power alıyorum düzenli

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bildiğim kadarıyla Opel, Shell'i tavsiye ediyor

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opelin sanki petrol ofisi ile bir anlaşması var neden derseniz reklamlarda hep opel var ama resmÖ®
Olarak demiyorlar yakıtı surdan burdan ali  diye 

TonyDanza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
İstasyonları az ve Fransız kökenli demezseniz Totali de deneyin. Benim gördüğüm motoru en sessiz çalıştırıan yakıt Total Excelium. Bana ters kalıyor yoksa hep oradan alırdım. V Power alıyorum düzenli

Burak evet excellium için sessiz v-power için daha fazla yakıt yakıyor ama performanslı şeklinde duyumlar aldım, bana da ters kalıyor ama denemek lazım hepsinden birer kere sanırım.

çellocu link' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla Opel, Shell'i tavsiye ediyor

Alırken ben de Opan'da özellikle sormuştum hangi istasyon? şeklinde, ama "farketmez" yanıtı aldım.

Aslında bilimsel bir yaklaşım ile yarımşar depo Total Excellium,Opet Fullforce,Shell V-Power alıp hepsini sırayla şehir içi menzil/tüketim/performans olarak değerlendirip not almak istiyorum ama benzini çeyrek deponun altına düşürmeyin diyor servis, deponun dibinde kalan partiküller motora kaçacak zarar verecek diye muhtemelen. ևeyrek kalmışken diğer markadan karıştırmak da tutarlı sonuç vermeyecektir.  ::)