eurodisel fiyatı benzini yakaladı!!

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğim gibi işte; çok tüketilen daha pahalı mantığı heryerde işliyor.avrupanın birçok ülkesinde dizel araç satışları %60-65 seviyelerinde. çünkü doğayı kirletmiyorlar ve az yakıyorlar. bu yüzden de bu ülkelerde dizel daha pahalı.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya kıbrıs fiyatları çok iyi turkiyede olsa keşke :)

Anil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya aslında tüm dünyada fiyatlar birbirine yakın bizde sadece devlet ÖTV uyguladğığı için böylersine saçma bir durum doğuyor. bu alttaki linki bir ziyaret edin derim ve devletimizin bizi nekadar çok sevdiğinin kanıtı 0lan ötv değerleimzi kıyaslayın diğer ülkeler ile , aslında kullanımı gerekli yahut zorunlu olduğunu düşündüğüm yakıt fiyatlarımızın bizden Özel Tüketim Vergisi olarak alınmasını kınıyorum maalesef ülekmizde Cumhuriyet sistemi bozulmaya çalışılıyor kendi kendimizi yönetemiyoruz yani
Bizden çok geri olarak adlandırdığımız ülkelere bakarmısınız geri bile olsalar halklarını sömürmüyorlar ve böylesine ÖTV adı altında saçma sapan bir bir fiyatlandırma ile vatandaşlarını ezmiyor ama hata bizdede var 1 hafta sabır etsek otomobile binmesek toplu taşımaya yönelsek birde ozman görelim şu meşhur fiyatları yani herkes çıkıp taksime eylem yapıp hakını arıypr ama cebimizden paramız alındığında kimsenin sesi çıkmıyor ha bu dediklerini sen yapıyormusun? evet! son 2 gündür ulaşım için otobüs kullanıyorum ama bunu çoğunluk şeklinde yapmak en iyisi olur diye düşünüyorum ama kimse ypmaz Ah güzel Türkiyem Ah gülü seven dikenine katlanır modelinde ilerliyoruz bakalım.
http://www.otvyehayir.com/

ezsey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet kardeşime katılıyorum Ağlamayana mama yok.Kimseden ses seda çıkmıyor alan razı zam yapanlar dünden razı önlerinde hiç bir engel yok ki kapatın kontakları birkaç gün bakim neler oluyor,hangi tv de akaryakıt için bir haber dinlediniz,Bakın nakliye yapan tüm araçlar motorinle çalışyor idi şimdi ise 10 numara yağlarlarla bazende bitkisel yağlarla çalışyorlar nedeni ise işsizlik bunun sunu ne olacak zanediyorsunuz düşünmek bile istemiyorum.Ama şu bir gerçek ATATÜRK'ü arıyoruz.(kendi Milli değerlerimizi,zenginliklerimizi bile koruyamadık.)

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin, mazot, şimdi sıra LPG de. isterse araçlar suyla çalışsın, hatta havayla, hiç farketmez. Bizleri bizler yönetmediğimiz sürece sömürülmeye mahkumuz. Devlet vatandaşından çeşitli vergiler adı altında resmen "haraç" alıyor. Bir düşünün aldığınız maaşın ne kadarı vergi olarak kesiliyor. Tabi bununla bitmiyor, elinize geçen parayla aldığınız herşeyden tekrar haraç alınıyor, attığınız adım haraç, aldığınız nefes, içtiğiniz su haraç. Oturun bir hesaplayın bir ayda yüzde kaç devlet tarafından soyuluyoruz.

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin, mazot, şimdi sıra LPG de. isterse araçlar suyla çalışsın, hatta havayla, hiç farketmez. Bizleri bizler yönetmediğimiz sürece sömürülmeye mahkumuz. Devlet vatandaşından çeşitli vergiler adı altında resmen "haraç" alıyor. Bir düşünün aldığınız maaşın ne kadarı vergi olarak kesiliyor. Tabi bununla bitmiyor, elinize geçen parayla aldığınız herşeyden tekrar haraç alınıyor, attığınız adım haraç, aldığınız nefes, içtiğiniz su haraç. Oturun bir hesaplayın bir ayda yüzde kaç devlet tarafından soyuluyoruz.
:good:

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazotun kullanım alanı daha fazla olduğundan (elektrik üretimi,sanayi,taşımacılık fln filan o bu şu .... ) talebi karşılayamıyorlar..nerde çokluk orda kıtlık misali :) eh bide aldığımız yakıtın %60 ının vergi olduğunu biliyorsunuzdur..

zaten fiyatlandırma ve vergilendirme talebin olduğu yere doğru patladığı için (devlet nerden kazanacak parayı? nerede çokluk varsa) bu hep böyle olmuştur...bakınız şekil a1: motorsiklet te ötv uygulamasına gidilmesi :)

dizel araçların avantajını koruması artık 60 000 km ye bakıyor artık...