ESP'nin durumu

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
arkadaşlar uzun zamandır bu ESP kafamı kurcalayan bir konuş. mart ayında aracımın kontrolünü kaybetmeme ve aracın kendini toparlamasına ragmen ESP ısıgı yanmadı...  bir başka gun, arac hafif rampa aşağı virajda kontrolümden çıkar gibi iki -üç karış sola dogru kaydı(buzda kayar gibi) ESP ışıgı yanmadı.

iki defa serviste bilgisayarda kontrol edildi ESP' çalışıyor denildi. ama bugun doner kavsakta bilerek kontrollü bir şekilde aracın arkasını kaydırdım. yarım metre... ESP yine yanmadı.

ben anlamadım arkadaşlar. servis çalışıyor diyor ama bazı arkadaşlar benim yasadıgım duruma benzer olaylarda ESp ışığının yandığını soyluyorlar... sizce sorun mu var yoksa ben mi pipirikleniyorum....?

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ESP'nin durumu

Dostum bende aracı bir kaç defa mıcır üstünde kaydırdım (bilerek) araç hemen topladı kendini ama ışık falan yanmadı

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

çellocu link' Alıntı:
Dostum bende aracı bir kaç defa mıcır üstünde kaydırdım (bilerek) araç hemen topladı kendini ama ışık falan yanmadı

bu iste bir tuhaflık var... bazı arkadaşlar araçlarını ya çok zorluyorlar. anormal derecede... özellikle dizelden 1.4 turboya geçenler, araclarımızda TC ve esp ışıgının yandıgını gorurmusuz seklinde yorumlar yapmıslardır.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben çok iyi hatırlıyorum aracımı ilk aldığımda
toprak bir yol vardı kasis gibi aracı zorladım çıkamadı ve pati çekmişti
ondan sonra tc denilen bir ışık yanmıştı ekranda bilmediğimden kitapçığa bakmıştım
yani ben aracı ilk aldığımda bu tc ışığı patiden sonra otomatik olarak yanmıştı ben de

Bu linkteki videoyuda incelemenizi tavsiye ederim
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=368.0

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bazı ufak tefek kaymalarda yanmıyor, ancak uzun süreli kayma eğilimi olduğunda yada 30 40 km hızda ciddi şekilde sağ sollar yaparsanız yanıyor. ben ikinci dediğimi yaparak ve döner kavşakta ıslak zeminde yandığını ( kısa bir süre) görmüştüm ama epey bir savrulması gerekiyor. öte yandan geçenlerde ara yoldan ana yola çıkarken biraz hızlı çıktım araba fazla kaymamış olmasına rağmen esp ışığı uzunca bir süre yanıp söndü.
tc yi henüz görmedim.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anlaşılan belli sınırlar dahilinde ışık yanmıyor. Benim denemelerim mıcır üzerinde ufak sağ sol manevralardan ibaretti  :)