ESP ışığının yanması

mutkuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, Aracım 2011 1.3 CDTİ Easytronic. Hafif frene basarak dik bir yokuştan iniyordum ve birden esp ışığı yaktı, vitesler geçmemeye başladı, manuelde sorun yoktu sadece otomatik olarak vitesler geçmedi. Stop edip çalıştırdığımda vitesler geçiyordu fakat vuruntulu geçiyordu, ertesi gün hiçbir şey kalmamıştı her zamanki gibi. Ustaya götürdüğümde termostat arızası vermiş dedi bu arızayı verdiğinde viteslerin kafası karışır dedi. Değiştirdik şimdilik bir sorun yok. Sizce ustanın dediği ne kadar mantıklı ve sorun sizce de termostat da mı? Şimdiden teşekkürler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Dene devam ederse arıza kodu bildirin bize yardımcı oluruz

• Beğen
Tepkiler: mutkuysal

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, Aracım 2011 1.3 CDTİ Easytronic. Hafif frene basarak dik bir yokuştan iniyordum ve birden esp ışığı yaktı, vitesler geçmemeye başladı, manuelde sorun yoktu sadece otomatik olarak vitesler geçmedi. Stop edip çalıştırdığımda vitesler geçiyordu fakat vuruntulu geçiyordu, ertesi gün hiçbir şey kalmamıştı her zamanki gibi. Ustaya götürdüğümde termostat arızası vermiş dedi bu arızayı verdiğinde viteslerin kafası karışır dedi. Değiştirdik şimdilik bir sorun yok. Sizce ustanın dediği ne kadar mantıklı ve sorun sizce de termostat da mı? Şimdiden teşekkürler.
Hocam bende uzun yolda termostat arızası yaşadım. araç esp ışığı yaktı ama vites geçişlerinde vs. sorun olmadı. ancak değişim yaptığımda usta bu sorun şanzımanı da etkiler demişti. Yarı otomatik vitesler tam bir baş belası. seni nerede yolda bırakacağı belli olmuyor. çok fazla elektrik beslemesi var. en ufak olayda şanzıman sorunu ortaya çıkıyor.Arıza kaydını sildirmeyi unutmayın.

• Beğen
Tepkiler: mutkuysal

mutkuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bende uzun yolda termostat arızası yaşadım. araç esp ışığı yaktı ama vites geçişlerinde vs. sorun olmadı. ancak değişim yaptığımda usta bu sorun şanzımanı da etkiler demişti. Yarı otomatik vitesler tam bir baş belası. seni nerede yolda bırakacağı belli olmuyor. çok fazla elektrik beslemesi var. en ufak olayda şanzıman sorunu ortaya çıkıyor.Arıza kaydını sildirmeyi unutmayın.
evet ustam maalesef termostatı değiştirip arızayı sildirdim.

Enis astra

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
esp ışığı yandığında aynı zamanda bende arıza lambası da yanıyor. belli bir süre sonra arıza lambası sönüyor ancak kontağı kapat aç yapmadan esp ışığı sönmüyor. arıza kodu olarak ecn 011508 ile 170008 kodları var. Bu arızaları sildirdim birkaç gün sonra yine yaptı. Usta tesisata bakalım bir dedi. şuan beklemede. Sizce direkt termostatı değiştirteyim mi. Anlamadığım termostat ile ESP arasında ilişki.

Enis astra

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
araç hangi arıza kodları verdi hatırlıyormusunuz; bende esp ışığı yanarken özellikle küçük vitesler yüksek devirde geçiyor, heralde araç kendini korumaya alıyor. kontağı kapat aç yapınca hiçbirşey kalmıyor.