Esnaflığın ortası yok mu?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her firma kendi bünyesindeki lastiği önerir. Orda olmayan uygun fiyatlı bir markayı sorduğunda da hemen gene kendisinde olan yan ürünü söyleyip abi çok güzel bana dua edecen derler. Siz kendi bütçeniz, beklentiniz, kullanım şeklinize göre tercihte bulunun.

- Michelin, goodyear çok iyi lastikler ama yumuşak hamur olduğu için dağ bayırda, kaldırıma çıkarken balon yapabilir ama önceki aracıma sıfır michelin almıştım ve yağmurlu havada inanılmaz yolda tutuşu vardı çok beğenmiştim.
- Continental' i şuan kullanıyorum ve bana oldukça sert geldi ama kaç defa kaldırıma çıksamda hiç balon felan yapmadı baya sağlammış.
- Kışlık olarak 4 yıldır petlas kullanıyorum ve diğer söylenen kaliteli markalarla neredeyse hiçbir fark olmadığını gördüm ve lastik ilk aldığım gibi özellikte. Sadece ses yönüyle desibel olarak biraz sesli geldi bana(sanırım 73 db ve diğer kaliteliler 69-71 db)

İyi, kötü, marka, kalite derken yanılabiliyoruz çünkü hepimizin araçtan beklentisi ve kullanım şekli farklı. Orta sınıf sakin bir kullanıcıysanız petlas yada diğer yan ürünler etiket verileri karşılaştırılarak tercih edilebilir ama bütçe iyi ve beklenti çoksa michelin, goodyear gibi lastikleri tercih etmek gerekir bence.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
petlas yumuşak hamurlu bir lastik.
215 / 55 / 16 ebatında fiyat olarak michelin nokian conti gibi markaların yarı parası ama verdikleri üç aşağı 5 yukarı aynı. benim gibi sert araba kullanan birine bile sorun yaratmadı. yazın ciyak ciyak öter demişti herkes ama hiç ötmüyordu...

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim dağda bayırda pek işim olmaz.Bulunduğum yerde pek asfaltsız yol yok gibi...İlk mesajda da yazdığım gibi petlas'ı kullanan arkadaş çok övdü,ayrıca diş tipi de çok spor duruyor ama lastiği satan kişi demedik laf bırakmadı :) Continental ile arasında lastik başına 50-60 tl fark var.Ben kaliteli olsun başım ağrımasın diyorum ancak malum kart yasası gereği en fazla 5 taksit yapılıyor. (Petlas olursa 640/5:128, Continental 900/5:180) Mecbur bekliyoruz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar benim dağda bayırda pek işim olmaz.Bulunduğum yerde pek asfaltsız yol yok gibi...İlk mesajda da yazdığım gibi petlas'ı kullanan arkadaş çok övdü,ayrıca diş tipi de çok spor duruyor ama lastiği satan kişi demedik laf bırakmadı :) Continental ile arasında lastik başına 50-60 tl fark var.Ben kaliteli olsun başım ağrımasın diyorum ancak malum kart yasası gereği en fazla 5 taksit yapılıyor. (Petlas olursa 640/5:128, Continental 900/5:180) Mecbur bekliyoruz

Kaliteli al ilk iki lastiğin parasını öde sonra iki adet daha al ama kalite al konfor al sessizlik al yol tutuş al ama al... ;)

havaciahm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
petlas yumuşak hamurlu bir lastik.
215 / 55 / 16 ebatında fiyat olarak michelin nokian conti gibi markaların yarı parası ama verdikleri üç aşağı 5 yukarı aynı. benim gibi sert araba kullanan birine bile sorun yaratmadı. yazın ciyak ciyak öter demişti herkes ama hiç ötmüyordu...

Aynı fikirdeyim. Aracı sert kullanan birisiyim. Uzun yolda da kullanıyorum ve tabiri caizse araba ne kadar gidiyorsa basıyorum. Ne fren mesafesinde ne yol tutuşta bir eksiği yok. Eski continentallere göre sessiz olduğunu ve yol tutuşunun 10 kat iyi olduğunu söylersem yalan olmaz. 60 la giremediğim viraja 80-90 giriyorum.

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliteli al ilk iki lastiğin parasını öde sonra iki adet daha al ama kalite al konfor al sessizlik al yol tutuş al ama al... ;)

Kaliteli olsun ama hangisi :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:15 ----------

Aynı fikirdeyim. Aracı sert kullanan birisiyim. Uzun yolda da kullanıyorum ve tabiri caizse araba ne kadar gidiyorsa basıyorum. Ne fren mesafesinde ne yol tutuşta bir eksiği yok. Eski continentallere göre sessiz olduğunu ve yol tutuşunun 10 kat iyi olduğunu söylersem yalan olmaz. 60 la giremediğim viraja 80-90 giriyorum.

Kardeş valla kafayı yiyecem :) Petlas aklıma yatıyor ama satan adam canımı sıktı.Adama sen tak ben istiyorum dedim,şikayet edersen ben demiştim derim diyor açık açık...Bu mesajı yazarken konuyu okuyan arkadaşım da Kumho diyor.İşler iyice karıştı :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kayseri yollarına & Kayseri insanının bütçesine en uygun lastik Petlas olduğundan artık Mercedes, BMW'ler bile Petlas takıyor... Ben babamın Toros'un lastikleri değiştirirken, 1 tane Mercedes 1 tane BMW petlas taktırıyordu... Geçen kendi aracımla gittiğimde yine 70-80bin liralık Passat'lar, yeni kasa Focus'lar takıyordu Petlas'ı...

Kardeş valla kafayı yiyecem :) Petlas aklıma yatıyor ama satan adam canımı sıktı.Adama sen tak ben istiyorum dedim,şikayet edersen ben demiştim derim diyor açık açık...Bu mesajı yazarken konuyu okuyan arkadaşım da Kumho diyor.İşler iyice karıştı :)

Bence başka bir Petlas satan yere git abi sen, 1 kişinin yorumuyla hareket etme... Fiyatına göre en iyi lastik Petlas'tır, kimse aksini iddaa edemez etmiyorda zaten... Kimse burda sana SAVA markası tak demez yani...

Benim sana önerim; Nakitten yana sıkıntın olmayacaksa Continental, ama uygun olsun hemde beni memnun etsin diyorsan Petlas...

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pt711 v desense alma derim suda yağışlı havalarda saçma sapan tepkileri var v lastiklerin. ama birde yazlık modeli var normal desenli. pt515 kullanan biri olarak lastik tarihini kontrol edin alın gitsin..

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 sene maxxis kullandım. şimdide micheline enegry saver sanırım H serisi lastik var arada bi fark göremedim desem yeridir.

Birazda nerde ve ne amaçla kullanacağınıza bağlı. Benim gibi standart bir kullanıcı için çok şey değişeceğini pek sanmam. Ama kaliteli olması tabi daha iyidir.

Ayrıca 4 teker yeni almak kullanım yönüyle bence daha sağlıklı

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu mantaliteyi anlamam ben....adam bile söylüyor uzak durun diye belli birşey yani bu bu lastik lastik değil naylon...kauçuk özelliği yok...yani aynı zamanda bir adam bmw ye passat a corvette e takıyor diye güzel lastik olmak zorundamı ?? Bikere güzel bi lastik olsa ötekilerle arasındaki fiyat farkına bakın...içindeki tel hamuru bunlar fiyata etki eden maddeler...sözün bittiği yer 2 para etmez bi lastik daha bundan 2 sene önce belediye otobüslerinin üstünde gezen bir lastikti...
illede parayı çöpe atayım derseniz gidin bir ihtiyacı olana verip arabanızın üstündeki lastikle 3 sene yürüyün daha iyi...
bu konuda yorumunu alacağınız yegane kişi nadir abi dir...
lastiğin ne olduğunun çok iyi farkında...bir daha öldürsen petlas a para vermez...desene göre lastik beğenmeyin..
nacizane ve azcıkta zoraki tavsiyem...