Eskişehir li arkadaşlardan bir rica :)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem motordan tek tük anlayan, hemde lpg sistemlerinin işleyişini bilen arkadaşlardan, (sadece merakımdan ötürü ve öğrenmez isem çatlayacağım) bu motoru gidip incelemelerini rica edeceğim. bildiğiniz üzere bu scooterlar karburatorlu ve otomatik jikleli. motorun karburatorune gaz sıstemı nasıl baglanmış, benzin baglantısı nasıl kesilmiş.. motor gazdayken gaz yeyişi nasıl vs vs tum bunları çok merak edıyorum. hatta vıdeo çekebilirseniz muhteşem olur :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-asya-as-150-t-lpg-li-gazli-asya-scooter/detay?

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende görmüştüm bunu nette gezinirken eskişehirde değilim şimdi ama öğrenirim ben bunu bizim tüpcü sezgin var :) bi bakar olmadı

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bknz karburatorlu şahin... :)

hava sogutmalı bır motor olunca, ıcınde sogutmaya dair herhangı bır sıstem olmayınca şaşırdım doğrusu. bu motorlarda ne fan var ne radyator. gazı neye gore alıyor neye gore verıyor. bıraz da konuya hakım olmak lazım aslında da ben şu gaz olayına pek te hakım değilim çok garip geldi. rolantıde tutarsızlık hıc mı yapmak, gaz yemeyıp hıc mı stop etmez. aynı motor bendede var bır adet ve karburator de hava benzın ığneleri çok hassas zaten ufacık bır sey. en ufak ayarsızlıkta ya rolantı yuksek oluyor durdugu yerde tekerı dondurmeye baslıyor, yada ısteksız calısıp motor stop edıyor. yada gazı kesınce stop edıyor mesela. bana çok enteresan geldı bu sıstemın çın malı , karburatorlu, hava soğutmalı bır motorda sağlıklı çalışması..

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Pentium işlemciside var galiba :kop::kop::kop: