Eski ve yeni arabam

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Eski ve yeni arabam

REC link' Alıntı:
Hiç yardım parası vermedim. Neden derseniz: Araçları genelde sıfır aldığımız için (Kartal hariç :)) aldığımız yere ''Plakayı 772 olarak ayarlamazsanız buradan almayız.'' diyoruz şakayla karışık ve onların da kendi takipçileri olduğu için ayarlıyorlar.

Yalnız H kasadaki plakayı J'ye geçirmek için çok uğraştım. H kasayı sattığım arkadaş ben J'yi alana kadar 2 ay plakayı tuttu,  sonra ben J'yi alınca aracı noterde eşine devretti, plaka boşa düştü ve öyle aldım. Aracı satarken durumu belirtmiştim, başka 772 bulamazsam bunu alırım ve tüm masrafları karşılarım demiştim vesöz almıştım. Delikanlı adammış, sözünü tuttu :)

Azimle .... duvarı delermiş :) Sonraki araçlarında da 772 ile sorun yaşamadan devam etmeni dilerim kardeşim :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
Azimle .... duvarı delermiş :) Sonraki araçlarında da 772 ile sorun yaşamadan devam etmeni dilerim kardeşim :)

Çok teşekkür ederim :) Dilerim öyle olur.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

beyaz  dizel c4 ten bende astra ya geçiş yapmıştım arada çok fark var :)

drfrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Aslında babam başlattı :)

Zamanında sıfır km bir Doğan almıştık ve plakası tesadüfen 772 idi. Sonra ne olduysa babam onu satıp ardından aldığı araçların plakasını Doğan'ı çok sevdiği için özellikle 772 olarak aldı. Ve yaşadığımız çevrede bizimle özdeşleşti 772...  

Ben de babama değer verdiğimi göstermek ve kaç yaşında olursam olayım ona hala özendiğimi  belli etmek için aldığım araçların plakasını hep 772 olarak ayarlıyorum. Manevi değer gibi bir şey oldu ve bu onu çok mutlu ediyor. (Tabii beni de) Bazen zahmetli oluyor ama gözüm görmüyor :)  Fotoğrafta yok fakat babamın güncel aracının plakası şuan yine 772. Araçları yan yana çektiğimizde güzel görünüyor :)
çok orjinal bir hikayeymiş reis.helal.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Şöyle aynı resim içinde paylaşayım. (:)

img0498d.jpg

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Şöyle aynı resim içinde paylaşayım. (:)

img0498d.jpg

Doğan Astra G ile J arasında kıyaslanabilir hatta daha iyi olan kriter bence malzeme seçimi; yanlış hatırlamıyorsam G lerde ön konsolun üzeri tamamen deri benzeri bir malzeme ile kaplıydı hatta torpido kapağı bile!

Şuan sınıfında bu denli bonkör yumuşak malzeme sunan bir model yok sanırım.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Doğan Astra G ile J arasında kıyaslanabilir hatta daha iyi olan kriter bence malzeme seçimi; yanlış hatırlamıyorsam G lerde ön konsolun üzeri tamamen deri benzeri bir malzeme ile kaplıydı hatta torpido kapağı bile!

Şuan sınıfında bu denli bonkör yumuşak malzeme sunan bir model yok sanırım.

Gerçektende dediğin gibi torpido kapağı dahil yumuşak bir kaplaması vardı, güzel arabaydı vesselam.

Üstüne 8 hoparlörlü J'den daha güzel ses aldığın bir ses sistemine de sahipti.

Onu da geçtim arka kol dayama için senden 3000+ para da istemiyordu.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakikaten G kasa muazzam bir yapıya sahip. Hala çok beğeniyorum, tertemiz olanları var ve imreniyorum. İyi hatırlıyorum zamanında piyasada Kia, Hyundai, Renault vb. markalar atılım yapmadan önce bu aracın havası o dönem, şuanki Astra'dan fazlaydı.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Hakikaten G kasa muazzam bir yapıya sahip. Hala çok beğeniyorum, tertemiz olanları var ve imreniyorum. İyi hatırlıyorum zamanında piyasada Kia, Hyundai, Renault vb. markalar atılım yapmadan önce bu aracın havası o dönem, şuanki Astra'dan fazlaydı.

Evet, hem dikkat çeken hemde çok beğenilen bir arabaydı G kasa. Üstüne sağlam da bir arabaydı ve fena da kaçmıyordu. Tabii 190'dan sonra çok acıklı sesler çıkartıyordu ama o başka. (:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

G kasa varken halk arasında tork kavramı hemen hemen hiç bilinmiyordu.

Bu araçlar 101 Hp gücü ile Civic lerin, Corolla ların ve Megane ların gerisinde görünse de 150Nm lik torku ile hepsinin önündeydi ve bunu özellikle ara hızlanmalarla başlayan yarışlarda rakiplerinin çoğunu geride bırakmasıyla anlayabiliyordunuz!

Bu arada Opel servis müdürü tanıdığım geçen yeni nesil Opel lerin kalite açısından "hayli" iyi olacağını söyledi.