eski program sebebiyle yakıt artışı

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben shell den euro dizel kullanıyorum sahsen bunuda begenmemezlik yapmaz heralde :) evet kısın etkisi tartısılmaz ama buna ragmen fazla geliyor aslında herkes aynı seyi sölese içim gam yemicek mazot pahalılandı kıs geldi dicem fakat 180-200 liralardan bahsedenleri duyunca bu insanlarda aynı paradan alıyor bu insanlarda tr de yasıyor diyerekten aracımda sıkıntı arıyorum malesef

Herkes aynı ekilde yakıyor fakat söyleyişler farklı.
Depoyu fulle, BC1'i sıfırla ve depoyu bitirip tekrar fulle.
Çıkan sonuç şu olacak:
Ort.hızın 30 km/h ise, ort.tüketimin 6,0 lt/100 km.
Ort.hızın 20 km/h ise, ort.tüketimin 7,5 lt/100 km.
Ort.hızın 15 km/h ise, ort.tüketimin 8,4 lt/100 km.

Yukarıdaki rakamlar asla şaşmaz. Araçlarımızın hepsi aynı miktarda yakıt tüketiyor. Farklı olan kullanım koşullarımız.
5000-10000 km'lere ait ort.tüketimleri gösteren yol bilgisayarı verilerini okuyor pek çok arkadaşımız. Bunlar anlamlı değil.
En son depoda yaktığımız için konuşuyorsak eğer, buna ait verileri koymalıyız.
Bende; BC2'deki ortalama tüketim 7,6 lt/100 km gözüküyor(ort.hız: 20 km/h). BC2 deki bu ortalama 4000 km'nin ortalaması.
Depoyu her fullediğimde sıfırladığım BC1'deki son ortalama ise 8,5 lt/100 km şeklinde. Son depodaki ortlama hızım ise 15 km/h ve bu iki ortalama son 400 km'ye ait.
Rivayetlere kafanı takma derim. Rakamları yukarıda verdim. Bu rakamların dışına çıkarsa sorun var demektir, çıkanına henüz rastlamadım.

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g için yazilim güncellenmesi var mi acaba?yaptiran arkadaşlardean sonuçlar hakkinda bilgi verirlerse iyi olur...