Eski Model USB'ler

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Dün yabancı bir sitede rastladım, paylaşmak istiyorum. Hatırlarsanız sport/cosmo modellerle gelen USB bağlantısı bir ara CD400 modellerinden kaldırılmıştı. Hatta uzunca bir süre broşürde var görünmesine rağmen gelen araçlardan USB çıkmıyordu. Bunun sebebi şuymuş: Bu eski modellerde USB memory takılı durumda araç çalıştırılırsa USB sisteminin kilitlenmesine (geçici yada kalıcı) sebep olabiliyormuş. Bu yüzden fix/firmware üretilinceye kadar yeni araçlarda USB kaldırılmış. Son zamanlarda gelen USB'li sport'larda bu sorun muhtemelen giderilmiştir, ama 2009/2010 model USB'li CD400'ü olan arkadaşların aklında olsun. USB memory takılı iken aracı çalıştırmasınlar. (Belkide bu konuda yeni bir yazılım/fix çıkmış olabilir, servisede sormalarında fayda var)

opel izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Eski Model USB'ler

merhaba,

internette ulaştığınız siteyi link verebilir misin?

S

SuhAstraJ

Bilgi Girilmemiş

Cosmo sahibi olarak USBlerin kaldırılması çok kötü oldu ve 2011 bazı modellerde USB görüdükçe moralim bozuluyor. Koskoca Opel sorunu çözmek yerine araçlardan kaldırmayı uygun gördü keşke biraz daha uğraşsaydıda çözselerdi şu sorunu hiç kaldırmasalardı. Yakınım cilo aldı ve USBsi var sorunsuz çalışıyor bende kalkıp onada diyemedim durum böyleken böyle. :(

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birde ecnebi siteyi dolaşırken alakasız bir konunun içinde elemanın biri ekim ayında servise gittiğinde "USB STOP" ile ilgili bir güncelleme yaptıklarından bahsetmiş. Muhtemelen bu yama Türkiye'ye de gelmiştir. 2009/2010 model kullanan arkadaşların servise sormasında fayda var.

opel izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar,

İlginize teşekkür ederim. Verdiğiniz linki inceleme fırsatı buldum ve bu konu altında yazılanları okuyunca küçük bir açıklama yapma gereği hissettim. Belki olası soru işaretlerini kaldırır...
֖ncelikli olarak Astra ve Insignia modellerinde USB girişi kaldırılmadı. Sadece bir süreliğine "TEDARİKTE YAşANAN SIKINTI" nedeniyle bazı araçlar üzerinde gelmedi. USB girişi olmayan araçlar da müşteriye beyan edilerek satıldı.
Linki verilen sitede yazılanlar İngiltere'deki Astra kullanıcılarının yazdıklarıdır. Yani kesin doğru ve resmi kaynak değildir. Dikkat edilirse vatandaş zaten "This didnt seem right so after a bit of googling read that..." diyerek google'dan yaptığı bir araştırma/aramadan bahsediyor. Demek istediğim bir sıkıntıdan veya hatadan dolayı USB girişi araçlardan kaldırıldı denemez. Beni tabii ki GM'den gelen bilgilendirme bağlar ve o bilgilendirme de yukarıda belirttiğim gibidir. Bunu da o dönem araç almayı düşünen her müşteriye belirttik. Gizli bir şey değil.
Diğer bir nokta USB girişinden kaynaklı olduğu söylenen durum. Müşterilerimin hemen hemen hepsi sorunsuz olarak kullanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 2 müşterimde şikayet oldu. USB'yi görmeme / tanımama şikayeti olarak. Serviste incelediler, aracın üzerinde ve USB girişinde bir sorun görmediler. Yanılmıyorsam birinde akü kutupbaşını söküp taktılar normale döndü. Ancak bu uygulamayı devamlı yapın normal olan bu demek istemiyorum  005hihih yanlış anlaşılmasın. Büyük bir ihtimalle aşağıda belirteceğim nedenlerden oluşmuş bir durumdu ve sistemi geri getirme işlemi böyle yapıldı :)
Bu noktada söylemek istediklerim şunlar;
USB kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlar var;
1. Araçtaki USB girişinde kalitesi USB bellek kullanılmalıdır.
2. Araçtaki USB girişinde sadece mp3 ve wma formatında müzikler dinlenebilir.
"""USB bellek içinde bulunan başka uzantılı dosyalar (.avi, .mov, .doc, .xls, .jpg, vs..) USB bellek tamamen tarandığı için sistemi kilitleyebilir.
3. Yaklaşık 2.500 tane müzik algılayabilir.
4. 7 alt klasöre kadar okuyabilir.

Sıkıntı yaşayan arkadaşlar olursa bu hususları göz önünde bulundurmaları yerinde olur.
Umarım biraz açıklık kazandırabilmişimdir konuya. Hepinizin sorunsuz olarak araçlarınızı kullanmanızı dilerim.

Saygılarımla,

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opel izmir link' Alıntı:
Merhabalar,

İlginize teşekkür ederim. Verdiğiniz linki inceleme fırsatı buldum ve bu konu altında yazılanları okuyunca küçük bir açıklama yapma gereği hissettim. Belki olası soru işaretlerini kaldırır...
֖ncelikli olarak Astra ve Insignia modellerinde USB girişi kaldırılmadı. Sadece bir süreliğine "TEDARİKTE YAşANAN SIKINTI" nedeniyle bazı araçlar üzerinde gelmedi. USB girişi olmayan araçlar da müşteriye beyan edilerek satıldı.
Linki verilen sitede yazılanlar İngiltere'deki Astra kullanıcılarının yazdıklarıdır. Yani kesin doğru ve resmi kaynak değildir. Dikkat edilirse vatandaş zaten "This didnt seem right so after a bit of googling read that..." diyerek google'dan yaptığı bir araştırma/aramadan bahsediyor. Demek istediğim bir sıkıntıdan veya hatadan dolayı USB girişi araçlardan kaldırıldı denemez. Beni tabii ki GM'den gelen bilgilendirme bağlar ve o bilgilendirme de yukarıda belirttiğim gibidir. Bunu da o dönem araç almayı düşünen her müşteriye belirttik. Gizli bir şey değil.
Diğer bir nokta USB girişinden kaynaklı olduğu söylenen durum. Müşterilerimin hemen hemen hepsi sorunsuz olarak kullanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 2 müşterimde şikayet oldu. USB'yi görmeme / tanımama şikayeti olarak. Serviste incelediler, aracın üzerinde ve USB girişinde bir sorun görmediler. Yanılmıyorsam birinde akü kutupbaşını söküp taktılar normale döndü. Ancak bu uygulamayı devamlı yapın normal olan bu demek istemiyorum  005hihih yanlış anlaşılmasın. Büyük bir ihtimalle aşağıda belirteceğim nedenlerden oluşmuş bir durumdu ve sistemi geri getirme işlemi böyle yapıldı :)
Bu noktada söylemek istediklerim şunlar;
USB kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlar var;
1. Araçtaki USB girişinde kalitesi USB bellek kullanılmalıdır.
2. Araçtaki USB girişinde sadece mp3 ve wma formatında müzikler dinlenebilir.
"""USB bellek içinde bulunan başka uzantılı dosyalar (.avi, .mov, .doc, .xls, .jpg, vs..) USB bellek tamamen tarandığı için sistemi kilitleyebilir.
3. Yaklaşık 2.500 tane müzik algılayabilir.
4. 7 alt klasöre kadar okuyabilir.

Sıkıntı yaşayan arkadaşlar olursa bu hususları göz önünde bulundurmaları yerinde olur.
Umarım biraz açıklık kazandırabilmişimdir konuya. Hepinizin sorunsuz olarak araçlarınızı kullanmanızı dilerim.

Saygılarımla,

Açıkçası bana yaşanan problemlerden dolayı problemin düzeltilmesine kadar üretimden kaldırılması daha mantıklı geliyor. Yoksa GM gibi bir şirketin tedarik sıkıntısı çekeceğini sanmıyorum.  :-[ Zira dediğim gibi başka bir yazıda da eleman aracını servise götürdüğünü, serviste "USB STOP" için güncelleme yüklendiğinden bahsediyordu. Yanlış hatırlamıyorsam DH'deki forumda da USB'nin sık sık takıldığını ve başlarından geçen servis maceralarını anlatan arkadaşlar olmuştu :)