''Eski Aracımda Vardı, Astram'da Yok'' Başlığı

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ''Eski Aracımda Vardı, Astram'da Yok'' Başlığı

engin9103 link' Alıntı:
O sözünü ettiğiniz 100 km oranlaması hocam. Yoksa bende mi bir yanlışlık var?

normalde anlık tüketimler 100 km üzerinden hesaplanır..
vede depon da ne kadar yakıt olduğunu hesaplar..
yoksa başka türlü anlık tüketimi bulamazsın..

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

engin9103 link' Alıntı:
Renault Fluence 2013 model vardı ve koca arabada en sevdiğim özellik gidilen yolda kaç litre yakıt tükettiğini göstermesiydi. Evden çıkarken sıfırladığında vardığın yere kadar oranlama vs. yapmaksızın kaç litre yakıt tükettiğini görebiliyordun. Astra'da ise öyle bir olay yok ve bunu yol bilgisayarına entegre etmek çok da zor olmasa gerek.

Bluetooth ve usb gibi özellikleri saymıyorum bile, en azından usb gibi 2007 hyundailerde bile olan özelliklerin Astra'mda olmaması sadece komik :)

Sanırım aracınız edition, sport donanımdan itibaren araçta usb ve aux çıkışları standart.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşın dediği renolarda olan ne kadar yaktığını gösteren çizelge. a da b ye giderken 15 litre yakıt yaktın gibi. Bizde ortalama gösteriyor renolarda o şekilde gösteren panelde var. Üst donanımda sportta denildiği gibi usb ve aux cosmoda bluetooth var.

engin9103

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Arkadaşın dediği renolarda olan ne kadar yaktığını gösteren çizelge. a da b ye giderken 15 litre yakıt yaktın gibi. Bizde ortalama gösteriyor renolarda o şekilde gösteren panelde var. ֜st donanımda sportta denildiği gibi usb ve aux cosmoda bluetooth var.

Aynen dediğiniz gibi hocam, Astramda da olsun isterdim böyle bir özellik.

Usb artık önemli değil bu devirde de Bluetooth özelliğini arıyor insan. ևok çok uygun ve ummadığım bir acil satılık sorunsuz ilan bulduğum için Enjoy aldım ikinci el, yoksa niyetim cosmo almaktı en başından beri fakat fırsatı görünce dayanamadım.

Navilerden taktırayım dedim orijinalliği bozuyor falan diyenler oldu ama forumda gördüğüm kadarıyla takır takır çalışıyor aletler, bu gidişle taktıracağım  :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Navilerin çoğu alt donanımlar ile uyumlu çalışıyor genelde cosmolarda sportlarda bazı tuşlar işlevini kaybediyor. Ama enjoyda tam uyumlu çalışıcaktır. Kampanya var navix'de 600 lira bence bir bakın derim. Ekran konusuda litreyi çok rahat hesaplarsınız dert etmeyin :) km/100*ort tüketim :D

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ön kol dayama. Süper bir eksiklik. Tarifi gerçekten zor. Anlatamam. :(

talha batu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski aracımızda pek fazla bir özellik yoktu ama daha az tüketip, servise bakım aralıklarında uğruyorduk bunlarda olsaydı tadından yiyemezdik herhalde.

astrasail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ekonomi modu ve sport modu düğmeleri

Bi-xenon :'( panoramik cam tavan, spor egzoz çıkışları (ya da herhangi bir egzoz çıkışı ::))

ama astra'mı seviyorum :)

inimicus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski araba 2010 Kia Ce'ed Dizel otomatik motion (orta) donanım paketiydi. Şimdiki 1.4 T Sport AS
Onda olup da bunda olmayan şeyler:
- torpidoda soğutma
- o 17 cm daha kısaydı ama daha çok bacak mesafesi vardı (o kadar cm'yi heba etmişler ona yanarım)
- bagajı 340 lt'ydi ama yüklemesi daha kolaydı: buna baston tip çocuk arabası bile zorla giriyor, oradan hesaplayın.
- sarsıntısız vites geçişleri
- onda yakıt tüketimi şehiriçi 8.3 civarıydı, bu şu anda 10.4 civarında
Ama bundaki far sensörü, otomatik kararan dikiz aynası, yağmur sensörü, cam açma/kaldırma modülü, çift bölgeli otomatik klima, lastik basınç sensörü ve kapsamlı bilgi ekranı çok daha konforlu.