erken yanan insp yazısı

GFB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslarım,abilerim konuyu acmadan önce forumda arattım fakat tam olarak benım durumuma benzer bır cevap bulamadıgım ıcın acıyorum konuyu,aracım Astra H 1.6 benzin manuel temmuz 2011 trafiğe çıkışlıdır ve bugun aksam saatlerinde kılometre 9000 ni gecmesıyle bırlıkte insp ısıgı yanmaya basladı.aracım aylık ve 9000 km de insp ısıgının yanması normal midir ? 15000de yanması gerekmez miydi ? sizlere sormak ıstedım tesekkur ederım cevap verıcek arkadaslara..

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslarım,abilerim konuyu acmadan önce forumda arattım fakat tam olarak benım durumuma benzer bır cevap bulamadıgım ıcın acıyorum konuyu,aracım Astra H 1.6 benzin manuel temmuz 2011 trafiğe çıkışlıdır ve bugun aksam saatlerinde kılometre 9000 ni gecmesıyle bırlıkte insp ısıgı yanmaya basladı.aracım aylık ve 9000 km de insp ısıgının yanması normal midir ? 15000de yanması gerekmez miydi ? sizlere sormak ıstedım tesekkur ederım cevap verıcek arkadaslara..

INSP hakkında bilgim yok ama acaba INSP4 olabilir mi hata kodunuz... Öyleyse INSP4 mazot içinde su var uyarısıdır...

GFB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok değil sadece normal olarak insp cıkıyor aracım 7 aylık ve 9000 km yi bugun gecti.tesekkur ederım ılgılendıgınız ıcın

turkiyem71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Işığın yanması normal yıllık bakımın yaklaştığını ikaz ediyor.Herhangi bir sorun yok yıllık yada 15000 km.lik bakıma gittiğinizde o ışığıda söndürüyorlar.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2 ile programlanabiliyor ışığın ne zaman yanacağı yani kaç km'de. ilk bakıma 10000km'de gitmenizde fayda var ;)

Ehkonca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçınızın üretim tarihi ne acaba? belki siz almadan önce fabrikada üretimi nakliye gibi işlemler derken gelmesi size teslimi falan 5 ay beklemiş ve yılı dolduğu için insp yanmış olabilir.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
In Servise Period
Araçla birlikte verilen belgelerin arasında bir onay belgesi olacak. O belgede gümrükten ne zaman giriş yapıldığını görebilirsiniz. Muhtemelen senesine yaklaştığı için yanmıştır.
Söndürmek için, öncelikle km sayacını sıfırlama tuşuna basılı tut, kontağı çevir. 2. konuma getir, gösterge ışıkları yansın, basılı tutmaya devam et. 5 saniye kadar sonra silinir Insp yazısı.

Son düzenleme:

GFB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok tesekkur ederım degerlı yorumlarınız ve yardımcı oldugunuz ıcın fabrıka cıkıs tarıhınden dolayı yanmıs olabılecegı benım de aklıma geldı fakat yıne de bıraz kafama taktım tıtızlıkten dolayı sizler de sıkıntı yok dıyorsanız yoktur =)) tekrar tesekkurler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuyu öncede yazmıştım Astra H larda OLM var
Oil-Life Monitoring System var. kısaca kaç km yaptığınıza bakmadan yapmış olduğunuz uzun mesafe veya kısa mesafeya bakarak bağzı sensorlar sayesinde sizin sürüş stilinize de bakarak motor beyini analizleri ile geri kalan yağ değişimi zamanını belirliyor.
motor kontağını kapatın km sıfırlama düğmesine basık tutarak kontağı cevirirn karşınıza bir sonraki servis bakımına kaç km kaldı gösterir