Enjektörden Gelen Ses

waziley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

2 gün önce aranıza 2001 Astra G Sedan GL araç alarak katıldım.
Bugün çeşitli bakımları yapmak için aracın yanına gittim.
Araçta rölantide iken cırcırcırcır diye ses geliyordu.
Nerden geldiğini anlamak için kaputu açtığımda sesin lpg enjektöründen geldiğini anladım.
Aracı benzine alıp denedim.Ses kesildi.Lpg landirenzo marka 2010 yılında takılmış.İvedik Organize Sanayii'de 3 tane landirenzo yetkili servisine gittim.Sesin normal olduğunu Landirenzo enjektörlerinin sesli çalıştığını söylediler.
Çözümü yok mu dediğimde ise yeni sessiz enjektörler çıktığını 700 tl ye takılabileceğini söylediler.Ama böyle kullansanızda herhangi bi zarar vermez dediler.Rölantide çalışırken kaputu açınca aşırı ses var.Bunu izole etmek gibi bir çözüm var mıdır ?

Şimdiden Teşekkürler Arkadaşlar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedikleri gibi normal ve yapılacak bir şey yok diye biliyorum... üzerini ses geçirmeyecek bir malzemeyle sarmayın derim sesi kessin diye.... ısıdan zarar görebilirler...

waziley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektörleri yenileri ile değiştirsek 600 tl tutuyor.Böylede dizel araba gibi çalışıyor.Benzinde ise saat gibi maaşallah.

onurtrklmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ses doğal ben de sordum filtre ve enjektör değişecek diyip 250 tl masraf çıkardılar baska bir ustaya gittim italyan lpg sistemleri ses çıkarır kafana takma motora vs. zararı yok parçayı değiştirse de ses devam azalır gibi olup yeniden başlar dedi sizin de bilginiz olsun.

alperenkemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Landırenzo enjektorler normalde dıger enjektorlerle normalde dıger enjektorlere gore seslı calısır