Enjektör Temizleyici Kullanmıştım Egzostan..........?

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçenlerde aracımın benzin deposuna yarım depo 98 oktan benzin aldım ve petrol ofisinin enjektör temizleyicisi katığını depoya ilave ettim. Benzin bitene kadar sürekli benzinde kullandım iyice bastım çok yüksek devirlerde kullandım. Benzin bitince egzosun çıkışına parmağımı sürtünce parmağım simsiyah olduğunu ve kurum gibi maddelerin bulaştığını gördüm. Enjektör temizleyici katığı kullanmadan önce yine kontrol etmiştim siyah olmamıştı. Acaba bu katık motordaki pisliği kurumu egzostan dışarımı atıyorda böyle oldu. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bende kulandım temizlik madedesinden ama petrollerde olanları tavsiye etmiyor ustalar sağlam bir temizliyicinin fiyatı 30 ila 50 ytl arasında deyişiyor 3 liraya alınan tamizliyiciler aksıne daha da berbat ediyor enjektörleri bunu belirtiyim bu arada dediğin kurum olayına hiç bakmadım du bir bakıyım halen katkı madesiylen kulanıyorum belki doğru olabilir

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bende kulandım temizlik madedesinden ama petrollerde olanları tavsiye etmiyor ustalar sağlam bir temizliyicinin fiyatı 30 ila 50 ytl arasında deyişiyor 3 liraya alınan tamizliyiciler aksıne daha da berbat ediyor enjektörleri bunu belirtiyim bu arada dediğin kurum olayına hiç bakmadım du bir bakıyım halen katkı madesiylen kulanıyorum belki doğru olabilir

Sizde bir bakın bakalım parmağınız simsiyah olacakmı siyahlığın içinde kurumda oluyor.

Melisss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam Sonex kullanmam, Carbon-clean yaptırır, emme manifold yolu üzerindeki parçalarımın temizlenmesini tercih ederdim. Filtrelerin değişimi daha sağlıklı oluyor. Katkı maddeleri içeren ürünlerin başarısına inanmıyorum....:p

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam Sonex kullanmam, Carbon-clean yaptırır, emme manifold yolu üzerindeki parçalarımın temizlenmesini tercih ederdim. Filtrelerin değişimi daha sağlıklı oluyor. Katkı maddeleri içeren ürünlerin başarısına inanmıyorum....:p

Melisss harikasın motorlardan anlıyosun..:)

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Heheheh sağol biraz anlıyorum :)

Melis hanım siz güzel araba kullanırsınız ve arabanıza iyi bakarsınız inşallah en kısa zamanda seninde bir opelin olur. :rolleyes:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
melis harbiden sağlam bilgilere sahipsin :D Resimdekide Senmısın :D

Melisss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet benim :p o kadar çok bilgim yok...:) Rahmetli dedem motos ustasıydı ben daha 10 yaşında emme manifoldunun ne olduğunu biliyordum :kop:

CorsaBig

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende alıp kullanacagim arkadaslar... fakat hemen alabileceğim bir yer varmi acaba? çünkü arabam yarın bakıma girecek ve kullanma talimatında yağı ve filtreleri değiştirin yaziyor... yarin bunlar değişecek, hemen arkasından bir müddet kullanip katkiyi koymak istiyorum ama nereden alabilirim?