Enjeksiyonlu araç sahipleri.. AYGAZ a dikkat. !!!

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAŞLAR BİRŞEYİ AÇIKLIĞA KAVUŞTURALIM. AYGAZIN BOZDUĞU ARABALAR VAR. KİMSEDE BUNA İTİRAZ ETMESİN. BARİZ OLARAK BELLİ. ÇÜNKİ KULLANMADIĞIM HALDE EMANET VERDİĞİM KİŞİNİN KOYDUĞU AYGAZ YÜZÜNDEN ARACIM, 90 DERECE ISIYA GELENE KADAR BENZİNE ATIYORDU. ARAŞTIRDIM VE LPG NİN MAP SENSÖRÜNDEKİ GAZ BASINÇ ÖLÇEN YERİN YAĞ İLE TIKANDIĞINI FARKETTİM. TEMİZLEDİM DÜZELDİ. FİLİTREDENDE BARİZ BİR YAĞ TABAKASI ÇIKTI. BENİM GİBİ YÜZLERCE KİŞİ VAR.

VE KULLANIPDA MEMNUN OLDUĞUNU SÖYLEYEN, PROBLEM YAŞAMADIĞINI SÖYLEYEN YÜZLERCE KİŞİ VAR.

BU GAZI ÖNERMEYEN YÜZLERCE BAYİ VAR.

BU GAZI ÖNEREN BAYİ VARSA BEN BİLMİYORUM.

HERKESİN ARABASININ SORUMLULUĞU KENDİNE AİTTİR. AYGAZ ALANDA KENDİNE, ALMAYANDA KENDİNE.
AMA ÇIKIPDA AYGAZ İYİDİR BİŞİ YAPMAZ DEMEYİN. DAHA ÖNCEDE BELİRTTİĞİM GİBİ. BU KONUDA İLK OLARAK VOLTRAN FABRİKASI GEÇEN BAHARDA UYARDI. YAZIN SORUN YAŞAYAN PEK YOKTU. AMA KIŞA GİRMEMİZLE BİRLİKDE SORUNLAR ARTTI. BU İŞİN GAZDAN BAŞKA AÇIKLAMASI YOK. İŞİ BİLEN KİŞİLERDE BUNU SÖYLÜYOR. ARAÇDAN ARACADA FARKEDEBİLEN BİR DURUM SÖZ KONUSU OLABİLİR. SENİN GAZIN REGÜLATÖRDEN SONRA SOĞUMUYORDUR VE GAZ İLE YAĞ AYRIŞMADAN YANIYORDUR. BİZİMKİ SOĞUYORDUR VE FİLTREDEN İTİBAREN GAZ İLE YAĞ AYRIŞIYORDUR.

ZAMANINDA BENDE BU KONUDA UYARDIM MİLLETİ AMA KİMSE BAŞINA GELMEDEN ANLAYAMADI.

ŞU GERÇEĞİ KABUL EDELİM. AYGAZIN KATKISI SIRALI SİSTEM "BAZI" HATTA "ÇOĞU" ARAÇDA YAĞLI BİR TORTU BIRAKIP DÜZENİ BOZUYOR.

BOZMUYOR DİYEN ARKADAŞLAR KULLANMAYA DEVAM EDEBİLİR.

bu arada izmitli arkadaşlara bir müjdem var. izmitden adapazarına giderken 13.km de bulunan bir total istasyonunda gazın litresi 1,65 tl. deposunu fulleyen arkadaşlara şiddetle öneririm. gaz temiz ve sorunsuz. shell in auto gas ı ile aynı km yi yapıyor. aradaki 14 kuruş yanınıza kar kalıyor. eğer evinizden oraya gidiş ve dönüş kurtarıyor ise tavsiyemdir.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polat abi bilgiler için saol..

dedigin totalin fiyati çok iyimiş. ama banada çok ters kaliyor:S

burda bizim muhitte shell autogas keşfettim. ipragazlı depo bitmek üzere. sonra shell alacam..

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
PO dan yeni aldım 1.91 yapmış herifler. Oha beee. Yüksek devirlerde hafif bi silkeleme yaptı fakat aynı devirde devam edince yapmadı.
Bu bitince bir de MOIL var burada bi de onu deneyeceğim. O da 1.79 dan veriyo gazı.

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi anlamadığım bişey var.Bu gaz markaları arasında km karşılaştırması yapan arkadaşlar,bu karşılaştırmanın sağlıklı olduğundan eminlermi?Hadi uzun yolda ve sabit hızda olsa anlarım ama ş.içi kullanımda bu karşılaştırmanın doğruluğu mümkünmü!!Yani hiçmi trafik yoğunluğu arasında fark olmuyor,yada trafik ışıkları hep aynı zaman paralelindemi yanıp sönüyor?Aynı gaz markasından depoyu iki kez doldursak,iki depo arasındaki yaptığımız km ş.içinde mutlaka fark edecektir.İyi günler

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi anlamadığım bişey var.Bu gaz markaları arasında km karşılaştırması yapan arkadaşlar,bu karşılaştırmanın sağlıklı olduğundan eminlermi?Hadi uzun yolda ve sabit hızda olsa anlarım ama ş.içi kullanımda bu karşılaştırmanın doğruluğu mümkünmü!!Yani hiçmi trafik yoğunluğu arasında fark olmuyor,yada trafik ışıkları hep aynı zaman paralelindemi yanıp sönüyor?Aynı gaz markasından depoyu iki kez doldursak,iki depo arasındaki yaptığımız km ş.içinde mutlaka fark edecektir.İyi günler

hocam full depoda 3 5 km fark eder. pek bi sorun degil oda.. bizde demiyoruz 400 km giden bir depo hep oyle gitsin.
400 gider 395 gider 405 gider. bunlar hep aynıdır.

ama 20 liralık gaz alıp deneme yaoıcna dedigin farklar olacaktır..

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katılıyorum.. Ölçüm kavramı bizler için yanıltıcı sonuçlar verebilir. Ancak hemen bir anımı paylaşayım. Uzun zaman Aygaz kullandım. Daha sonra gazım bittiği için bir kere Shell Auto Gas almak zorunda kaldım. Acaip bi şekilde kızmıştım kendime 50-60 km önceki Aygaz istasyonuna girmediğim için.. Ama sonra olan oldu. Şimdi zorunda kalmadıkça Shell'den vazgeçmyorum. Son derece memnunum. Ölçümü uzun süre yaptım az br farkla daha fazla km yaptığımı farkettim. Fakat en azından aracımda ki silkelenme, devirsizken kavrayamama, yüksek devirde otomatikman benzine geçme sorunları ortadan kalktı. Bir de Moil faciam var, sonuçları çok tuzlu oldu.
Son olarak dikkat: "HER SHELL BAYİİSİ -SHELL AUTO GAS- SATMIYOR"

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Baris Abiye Katilorum Aygazla shell arasında ölcüm yaptim sehir 9 km fark etti cekiş konusunda da shell daha iyi

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAŞLAR BİRŞEYİ AÇIKLIĞA KAVUŞTURALIM. AYGAZIN BOZDUĞU ARABALAR VAR. KİMSEDE BUNA İTİRAZ ETMESİN. BARİZ OLARAK BELLİ. ÇÜNKİ KULLANMADIĞIM HALDE EMANET VERDİĞİM KİŞİNİN KOYDUĞU AYGAZ YÜZÜNDEN ARACIM, 90 DERECE ISIYA GELENE KADAR BENZİNE ATIYORDU. ARAŞTIRDIM VE LPG NİN MAP SENSÖRÜNDEKİ GAZ BASINÇ ÖLÇEN YERİN YAĞ İLE TIKANDIĞINI FARKETTİM. TEMİZLEDİM DÜZELDİ. FİLİTREDENDE BARİZ BİR YAĞ TABAKASI ÇIKTI. BENİM GİBİ YÜZLERCE KİŞİ VAR.

VE KULLANIPDA MEMNUN OLDUĞUNU SÖYLEYEN, PROBLEM YAŞAMADIĞINI SÖYLEYEN YÜZLERCE KİŞİ VAR.

BU GAZI ÖNERMEYEN YÜZLERCE BAYİ VAR.

BU GAZI ÖNEREN BAYİ VARSA BEN BİLMİYORUM.

HERKESİN ARABASININ SORUMLULUĞU KENDİNE AİTTİR. AYGAZ ALANDA KENDİNE, ALMAYANDA KENDİNE.
AMA ÇIKIPDA AYGAZ İYİDİR BİŞİ YAPMAZ DEMEYİN. DAHA ÖNCEDE BELİRTTİĞİM GİBİ. BU KONUDA İLK OLARAK VOLTRAN FABRİKASI GEÇEN BAHARDA UYARDI. YAZIN SORUN YAŞAYAN PEK YOKTU. AMA KIŞA GİRMEMİZLE BİRLİKDE SORUNLAR ARTTI. BU İŞİN GAZDAN BAŞKA AÇIKLAMASI YOK. İŞİ BİLEN KİŞİLERDE BUNU SÖYLÜYOR. ARAÇDAN ARACADA FARKEDEBİLEN BİR DURUM SÖZ KONUSU OLABİLİR. SENİN GAZIN REGÜLATÖRDEN SONRA SOĞUMUYORDUR VE GAZ İLE YAĞ AYRIŞMADAN YANIYORDUR. BİZİMKİ SOĞUYORDUR VE FİLTREDEN İTİBAREN GAZ İLE YAĞ AYRIŞIYORDUR.

ZAMANINDA BENDE BU KONUDA UYARDIM MİLLETİ AMA KİMSE BAŞINA GELMEDEN ANLAYAMADI.

ŞU GERÇEĞİ KABUL EDELİM. AYGAZIN KATKISI SIRALI SİSTEM "BAZI" HATTA "ÇOĞU" ARAÇDA YAĞLI BİR TORTU BIRAKIP DÜZENİ BOZUYOR.

BOZMUYOR DİYEN ARKADAŞLAR KULLANMAYA DEVAM EDEBİLİR.

bu arada izmitli arkadaşlara bir müjdem var. izmitden adapazarına giderken 13.km de bulunan bir total istasyonunda gazın litresi 1,65 tl. deposunu fulleyen arkadaşlara şiddetle öneririm. gaz temiz ve sorunsuz. shell in auto gas ı ile aynı km yi yapıyor. aradaki 14 kuruş yanınıza kar kalıyor. eğer evinizden oraya gidiş ve dönüş kurtarıyor ise tavsiyemdir.

polat kardeş bende sana katılıyorum.karbüratörlü aracımda bile sorun çıkardı aygaz.kaldıki sıralıyı mahveder.birde şu total istasyonu ekcan servisten sonramı