En iyi Kış lastiği sizce hangisi?

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 4 adet kış lastiği ve 4 adette jant alacağız 2012 1.4 dizel daha önce forumda tanıttığım sıfır aldığımız aracımıza.Michelin aklımdan geçiyor ama continental'den petlasa kadar sizce ne önerirsiniz,bir de en uygun nereden alabilirim Ankara'da.

Orjinal Lastik Ebatı: 195 50 15

Almayı Düşündüğümüz ebat: 195 60 R15 88T(Daha önce bunu deneyenler var davlumbaza sürtmediğini söylüyorlar sıkıntı olur derseniz orjinal ebatını alırım )

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- nokian
2- goodyear
3- michelin
4- continental
.
.
.

şeklinde gider otoritelere göre. 3 ve 4 zaman zaman yer değiştirebiliyorlar.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Petlas derim hem ucuz hem cok guzel 2 kis kullanmaktayim

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
continental derim bende çok güzel lastik 2 senedir kullanıyorum gerçi karda daha performansını ölçemedim geçen sene çok az kar yağdı bizim buralara. ama genel itibari ile güzel lastik.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyi kış lastiği bizce değil testlerce belirlenir. Şu an kış şartlarına göre testleri yapılmış onlarca lastik arasında en iyi performans' ı GOODYEAR Ultragrip göstermiş ve iyi kış lastiği seçilmiştir. Ben 4 senedir Petla' ın kış lastiğini kullanmaktayım, orta derecede kaliteli fakat 100 km hızı geçince uğultu şeklinde ses yapmaktadır yani biraz gürültülü bir lastik ama genede iyidir.Lastikler arası fiyatlarıda düşünmek gerek. Bütçenize uygun adı-şanı bilinen bir lastik alın derim.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nokian aldım, dünyada 1 numara olarak gösteriliyor. Bakalım göreceğiz.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
petlas

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin Alpin kullanıyprum 2 senedir kışları... Memnunum... Bence markası çok önemli değil, kış lastiği olsun, petlas olmuş conti olmuş sorun değil... Sınırları zorlamadan güvenli sürüş ile her türlü işinizi görür... bütçenize uygun olan en iyisidir bence...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin Alpin kullanıyprum 2 senedir kışları... Memnunum... Bence markası çok önemli değil, kış lastiği olsun, petlas olmuş conti olmuş sorun değil... Sınırları zorlamadan güvenli sürüş ile her türlü işinizi görür... bütçenize uygun olan en iyisidir bence...

çok güzel bi cevap olmuş :) Bencede kar lastiği olduktan sonra işinizi görür emin olabilirsiniz,bence kar lastiği diye bütçeyi abartmamak gerek ;) Bana ticaret oyunu gibi geliyor,Yaz gelmeden çok fena sıcak olcak derler milletimize dayarlar klimayı,kış gelmeden çok sert geçicek derler dayarlar kar lastiğini :D bknz gecen kış ve geçen yaz :) Tabiyki hiç kar lastiği almayın 4 mevsimle devam edin demiyorum,sonucta hem kendinizi hem başkalarını tehlikeye atmıs olursunuz,en güzeli abartmadan bütçeye uygun kar lastiği almak,sonucta 3 ay kullancaksınız kullanmıcaksınız,onunda 20 gününde kar olur olmaz :) Bende 8 senelik çivili lastik var 2 adet markası belli değil ucuzdu,ne kar kış atlattı,ankara-antalya-düzce-samsun götürdü,bu kışda yüzümü kara çıkartmaz :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 öevsim lastikler ucuz değildir. Yazlık lastiklerle karıştırmayın bence.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi