elektronik ustaları bi bakarmısınız???

cenkerden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarı ekranım yani mid ekran,sogukların gelmesiyle beraber,saat ve tarihi hafızasında tutmamaya başladı.yaz aylarında böle bir sorun yok ama kar ve donmalar başladıgında saat ve tarih sıfırlanıyo ve çalışmıyor.yol bilgisayarı çalısıyo sadece saat 0.00 ve tarih 01.01.1994 e dönüyor ve hiç ilerlemiyor.sorun ne olabilir sizce????????

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü kutup başlarında veya + kutup başlarındaki soketlerde gevşeme olabilir

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarı ekranım yani mid ekran,sogukların gelmesiyle beraber,saat ve tarihi hafızasında tutmamaya başladı.yaz aylarında böle bir sorun yok ama kar ve donmalar başladıgında saat ve tarih sıfırlanıyo ve çalışmıyor.yol bilgisayarı çalısıyo sadece saat 0.00 ve tarih 01.01.1994 e dönüyor ve hiç ilerlemiyor.sorun ne olabilir sizce????????

Kardeş b kasalarda zamanla yol bilgisayarı oksitliyor iyi bir elektronikçiye götür söküp temizlesin lehimleri kontrol etsin geri taksın akünde yeni ise sorunun düzelecektir.

esk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrblar benım99 model astra gl araba var uzerınde lıtec marka mpe3 çalarlı tayp vardı (opelın orjınal soketı bu teyp ıle aynı) ben o teyp i sokup sony teyp yaktım orjınal soketı söktüm ve yol bılgısayarım çalısmıyor bana nasıl baglayacım şeklınde yardımcı olursanız sevınırım şimdiden tessekur ederım.

cenkerden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş b kasalarda zamanla yol bilgisayarı oksitliyor iyi bir elektronikçiye götür söküp temizlesin lehimleri kontrol etsin geri taksın akünde yeni ise sorunun düzelecektir.

yol bilgisayarını kendim söktüm tüm oksitlerini temizledim,soguk lehimleri tazeledim,aküde yeni ama saat tarih gidiyo.bunun soguk havayla bir ilgisi var çünkü soguk havalarda yapıyo.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrblar benım99 model astra gl araba var uzerınde lıtec marka mpe3 çalarlı tayp vardı (opelın orjınal soketı bu teyp ıle aynı) ben o teyp i sokup sony teyp yaktım orjınal soketı söktüm ve yol bılgısayarım çalısmıyor bana nasıl baglayacım şeklınde yardımcı olursanız sevınırım şimdiden tessekur ederım.
GL lerde yol bilgisayarı olmaz. Sadece radyo-teyp bilgilerini gösterir ekran. Tabi orijinal teyibi değiştirince maalesef bilgiler görünmüyor. Bunun için VDO marka teyplerden uyumlu olanı kullanabilirsiniz...

adnan___sayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dijital göstergede hafıza pili bitmiş olabilir