Elektronik şifreli Devre Kesici Lambası yanıyor.

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Aşağıdaki resmini gördüğünüz Astra Classic marka aracımın bugün Elektronik şifreli Devre Kesici Lambası anahtarı açtığımda sinyal verir gibi yanıp yanıp sönüyor. Aracı çalıştırmak istediğimde ise çalışmıyor. Ama yedek anahtarla çalışıyor ve Elektronik şifreli Devre Kesici Lamba felanda yanmıyor.

Uzaktan kumandanın pilini çıkartıp takmıştım. Acaba bu lambanın yanması uzaktan kumandanın pilinden dolayımı. Ayrıca kumanda kapıları açıp kapatıyor. Senkronize etmeme gerek yok sanırım.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Aşağıdaki resmini gördüğünüz Astra Classic marka aracımın bugün Elektronik şifreli Devre Kesici Lambası anahtarı açtığımda sinyal verir gibi yanıp yanıp sönüyor. Aracı çalıştırmak istediğimde ise çalışmıyor. Ama yedek anahtarla çalışıyor ve Elektronik şifreli Devre Kesici Lamba felanda yanmıyor.

Uzaktan kumandanın pilini çıkartıp takmıştım. Acaba bu lambanın yanması uzaktan kumandanın pilinden dolayımı. Ayrıca kumanda kapıları açıp kapatıyor. Senkronize etmeme gerek yok sanırım.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
kumanda pilini değiştirirken anahtarın üzerinde küçük bir chip var siyah onun düşürmüş olabilirsiniz ondan çalışmaz araç

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtarı tekrar açtım kapattım sadece pilin üzerinde siyah birşey var(sanırım pili tutan plastik üzerinde + var) başkada birşey göremedim.

Araç yedek anahtarla çalışıyor yedek anahtarla kullansam bir sakıncası varmı.

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtarı tekrar açtım kapattım sadece pilin üzerinde siyah birşey var(sanırım pili tutan plastik üzerinde + var) başkada birşey göremedim.

Şayet bu arıza bu chipten ise masrafı ne kadardır. Malum önümüzde 2008 yılının ilk vergisi var (280,5 YTL) pahalıysa beklemek zorundayım.

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 milyondan fazla olacağı kesin. bence yedek anahtarı kullan.

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şayet bu arıza bu chipten ise masrafı ne kadardır. Malum önümüzde 2008 yılının ilk vergisi var (280,5 YTL) pahalıysa beklemek zorundayım.
eğer chiptense ben ucuza halldebilirim ama birde yeniden programlamak lazım bazen program dışı kalabiliyo isterseniz yardımcı olabilirim size

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumanda pilini değiştirirken anahtarın üzerinde küçük bir chip var siyah onun düşürmüş olabilirsiniz ondan çalışmaz araç

Evet özkal senin bahsettiğin gibi uzaktan kumanda üzerindeki siyah chipi düşürmüşüm. Senin cevabın sonrası kumandayı açtığım yerde arama yaptım ve o siyah chipi buldum. İlgin ve alakan için teşekkürler. Beni bu sıkıntıda 100 YTL den kurtardın.

omerrr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 2 gündür bu sorun var fakat araba çalışıyor sorun şu; arıza lambası yanıyor çalışınca sönüyor çalışmadan sönmesi gerekmiyormu ?