Elektronik park frenine parfüm döküldü.

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar hayırlı bayramlar. Az önce arabaya bindiğimde talihsiz bir durumla karşılaştım.

İki gün önce marketten Airwick marka kavanoz gibi olan oto parfümlerinden aldım. Daha önce hep cam olanlardan alıyordum bu kez bardaklığa daha rahat oturabilir düşüncesiyle plastik kaplı olanından aldım. O da tam oturmadı gerçi ama küllüğü koyduğumuz boşluğa koydum. İşin ilginç tarafı sabah işten gelirken bir sorun yoktu yada uyku sersemi ben farketmedim.

Az önce dışarıda az işim vardı arabaya bindim, o kavanozun içindeki parfümün yarısı bardaklığın içine dökülmüş ve anladığım kadarıyla bardaklığın içinde biriken sıvı el freni düğmesine akmış. El freni düğmesi üstü bardaklığın içi falan yapış yapış sıvıyla doluydu.

Bezle sildim hemen ama iç kısma giden gitmiş. El freni düğmesi şu an çalışmıyor ve ekranda park freni servis şeklinde mesaj verip sağ tarafta da bir ikaz ışığı yaktı. Araba otomatik vites olduğundan p'de bırakıyorum geri kaçar korkum falan yok çünkü arabayı ilk çalıştırdığımda el freni çekili vaziyette çalışıyor gaza basınca otomatik açıyor.

Benim korkum seyir halindeyken sapıtıp el frenini falan çekmesi ama ustamı aradım az önce böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. Orayı açıp temizleriz olmazsa yeni düğme takarız ama biraz zahmetli bir iş tekrar kalibrasyon yapılması falan lazım dedi. Umarım pahalıya patlamaz. Diğer yandan usta efendi dükkanı pazartesi açacakmış ben kamu görevlisi olarak bayram gecesi 15 saat çalıştım. Esnaf adamın 9 gün bayram tatili yapması tam da biz de rastlanacak bir olay..

Tek umudum havaların sıcak olmasından mütevellit oranın kendi kendi kuruyarak sorunun hallolması. Sol taraftaki kırmızı el freni simgesi yanıp sönüyor sürekli arabayı kapatsam da. Aküyü bitirmez umarım o küçücük ışık.

Ben yandım siz yanmayın o bardaklığa parfüm,içecek sıvı bir şey koymayın.

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Elektronik park frenine parfüm döküldü.

Geçmiş olsun dörtlüyü yakar sakince gidersiniz yaptırmaya. Düzelse de temizlettirmeyi tekrar düşün zamansız sorun çıkarmasın. Parfüm önerim de würth ocean sprey. En sevdiğim hem hafif hem güzel kokulu

Tahminim oksitlenme yapmaz geçer

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Würth ün silikon spreyini alıp bolca temizlik için sıkabilirsiniz tam emin değilim ama işe yarama ihtimali var.
Benimde el freni düğmesinin içine 25kr kaçmıştı ben kendim söküp çıkarmıştım ama çok zahmetli bir iş söküp takmak.

Bu mesaj iPhone 'dan fırlatıldı.[emoji12]

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alttaki düzeneği ile beraber komple sökülmesi gerekiyor sanırım benim yapabileceģim bir iş değil. Araba çalışmaz durumdayken 20 saniyede bir tırt tırt gibi bir ses geliyor arka lastiklerin ordan. Sanırım ya devreye girmeye yada devreden çıkmaya çalıyor.

Çok canım sıkıldı.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
we[AGRA]' Alıntı:
Alttaki düzeneği ile beraber komple sökülmesi gerekiyor sanırım benim yapabileceģim bir iş değil. Araba çalışmaz durumdayken 20 saniyede bir tırt tırt gibi bir ses geliyor arka lastiklerin ordan. Sanırım ya devreye girmeye yada devreden çıkmaya çalıyor.

Çok canım sıkıldı.

İzmirde mi ikamet ediyorsunuz. Eğer öyleyse ben söküvereyim ama el freni butonu kapalı bir devre.Buton bozulduysa değişmesi gerek.
Evet öncelikle ve maalesef ki teybin klima kontrollerinin yanındaki alimininyum görünümlü çerçeve sökülüyor alttaki konsolun yanındaki kapaklar sökülüyor. Kısacası kol dayamanında içinde bulunduğu o bölge komple sökülüyor neyse ki yap boz gibi tık tık geçip çıkabiliyor.
Dediğim gibi ben kendim söktüm bir bakımda hallediverir dedim yok işi uzun yok başka Zaman ayrıyetten getirin deyince kızıp kendim sökmüştüm.

Durum aşağıdaki gibi görünecek. [emoji4]
2e25901def7b7a0584f59256805c5326.jpg

915be032c20e682db4551b7a7d7d8fb7.jpg

0bad6b1b66173f2a22f93a6a7764c254.jpg
84e0939a79287073d19d3f686fdc836b.jpg

ozgur6042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun hocam fren butonunda bozulma olmuş mu

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağolun arkadaşlar. @ylc hocam evet İzmir'de yaşıyorum ama gerek kalmadı gibi görünüyor. Az önce bir umut 3. sanayiye gittim açık iki tane dükkan var birine girdim. Adam dur abi bir şey deneyelim düzelmezse pazartesi getir komple sökeceğiz dedi.

Balata temizleme spreyini düğmenin üstüne altına iyice püskürttü sonra kompresörle hava bastı iyice yağ dağılana kadar. Kontağı bir çevirdim sorun düzeldi, inanamadım defalarca denedim ne arıza ışığı ne ses kaldı. El freni normal bir şekilde çalışıyor şu an. Para istemez falan dedi 20 TL verdim. :D

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
we[AGRA]' Alıntı:
Sağolun arkadaşlar. @ylc hocam evet İzmir'de yaşıyorum ama gerek kalmadı gibi görünüyor. Az önce bir umut 3. sanayiye gittim açık iki tane dükkan var birine girdim. Adam dur abi bir şey deneyelim düzelmezse pazartesi getir komple sökeceğiz dedi.

Balata temizleme spreyini düğmenin üstüne altına iyice püskürttü sonra kompresörle hava bastı iyice yağ dağılana kadar. Kontağı bir çevirdim sorun düzeldi, inanamadım defalarca denedim ne arıza ışığı ne ses kaldı. El freni normal bir şekilde çalışıyor şu an. Para istemez falan dedi 20 TL verdim. :D

Hadi geçmiş olsun Balata spreyi işe yarar. Ama siz yinede bir yerden silikon sprey bulup sıkın. İleriki dönemler için iyi olacaktır.

ozgur6042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah herkesi böyle ustalara denk getirtsin:)