Elektronik Park Freni Arızası

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Ynt: Elektronik Park Freni Arızası

çok geçmiş olsun. Kafama takılan soru şudur ki bu araç aynı arızana ik defa servise gidiyor ve halen sorun devam ediyorsa bu sorunu bu gün için halletseniz bile yarın bu sorun ile karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek bence tüketici heyetine gidin ve hakkınızı bu şekilde savunun. Bu gün 650 tl vereceksiniz yarın başka mebalalar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

burcinkarabacak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

impartant link' Alıntı:
çok geçmiş olsun. Kafama takılan soru şudur ki bu araç aynı arızana ik defa servise gidiyor ve halen sorun devam ediyorsa bu sorunu bu gün için halletseniz bile yarın bu sorun ile karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek bence tüketici heyetine gidin ve hakkınızı bu şekilde savunun. Bu gün 650 tl vereceksiniz yarın başka mebalalar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu nedenlerden dolayı satmayı planlıyorum zaten aracı hocam. Ya yeni 1.6 dizel ya da dizel jetta düşünüyorum...

Saygılar

tunasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar.

Bir arıza mıdır bilemiyorum şu an ama sormakta fayda var.

Park frenini çektiğim zaman aracın arka tarafından bir ses geliyor.
Şöyle ki; freni çekiyorum, normal sesi geliyor ardından tak diye bir ses geliyor.
Sebebi ne olabilir?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tunasi link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.

Bir arıza mıdır bilemiyorum şu an ama sormakta fayda var.

Park frenini çektiğim zaman aracın arka tarafından bir ses geliyor.
şöyle ki; freni çekiyorum, normal sesi geliyor ardından tak diye bir ses geliyor.
Sebebi ne olabilir?
El freni motorundan veya  telinden olabilir.

enigma33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burcinkarabacak link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba ,

2011 Sport Turbo aramızda arasıra süregelen el freni arızası yaşamakta idik. Garanti kapsamında araç iki kere aynı arızadan servise gitti. aracın garantisi bitti ve şimdi hiç bir şekilde ne indiriyor ne çekiyor ve ister istemez sıkıntı oluyor.

Servis ile görüştük 1900 + işcilik gibi bir ücret istediler. opel merkeze bildirmelerini istedik aynı arızadan daha önce de geldiğini. fakat opelden RED cevabı gelmiş.

Bu durumda servis dışında yaptırmak mantıklı mı ? ya da nasıl bir yol izlenmeli.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

Teşekkürler
Yanlış anlamadıysam garantiden iki defa tamir edilmesine rağmen problem devam ediyor. Beni huylandırdı, garanti varken değişiyorsa hatayı kabul etmişler demektir, aynı hata tekrar ediyorsa, servisin hatası olabilir, avukata başvurun, arabanın değişimine kadar gider, ayıplı mal ya da hatalı servis durumları olabilir... El freni bu, yetkili serviste yaptırın, yetkili servisin tamiratı ile ilgili garanti süresi olmalı, bunu mutlaka araştırın...

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim de son zamanlarda dikkatimi çekti. 2 kez oldu. Dün yine oldu. El frenini çekince ya da indirince uzun bi kapı gıcırtısı sesi geldi. Bakıma gidince soracağım..

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugra_06 link' Alıntı:
Benim de son zamanlarda dikkatimi çekti. 2 kez oldu. Dün yine oldu. El frenini çekince ya da indirince uzun bi kapı gıcırtısı sesi geldi. Bakıma gidince soracağım..
O arada bende de oluyor araya toz vs. girmiş olabilir.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eraytly link' Alıntı:
O arada bende de oluyor araya toz vs. girmiş olabilir.

Yine de servise sormakta fayda var Eray

mastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugra_06 link' Alıntı:
benimde birkaç kez oldu özellikle sıcakta oldu kapalı garajda denedim soğuyunca olmadı gıcırtı,toz falan da olabilir belki..
,

burcinkarabacak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar merhaba

izmir'de Tır'dan düşmüş 2014 bir astranın el freni motorunu söküp aldık 1200 liraya. araçtaki ile değiştirdik. bütün arıza sinyalleri kayboldu.

2011 bir araçtan sökecektik 900 lira istediler ama sonuçta o araçta 3 yaşında ve ne zaman arıza vereceği belli olmaz. söktüğümüz araç 0 km idi. umarım uzun süre sorun çıkarmaz

saygılar