ELEKTRİK (Dörtlü ikaz)

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aker' Alıntı:
umarım tesisata fare dadanıp kabloları kemirmemiştir.

Sakın gülüp dalge geçtiğimi düşünmeyin; ciddiyim...
Şerefsiz fare Tempra nın canına okumuştu. Nasıl ne tür bişey olduğunu bilmediğim için de aracı kullanırken tırsıyordum. Aracın içine , motora kapan bile kurmuştum. Ama sonunda Tempra acısını fena çıkarmıştı, bir gün klimayı çalıştırdım, tangır tungur sesler geliyor. Fındık faresiymiş ve havalandırma fanında can verdi.
doğrudur bizim merivanın motorundada kediler balık yemişti leş gibi balık kokuyodu sen yine fareyi buldun ben kediyi bulamadımda:)

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar,
yahu sormayın garantisi de yeni bitti 28 şubatta. 1 ay geçti işte... bi götüreyim bakayım bari yarın zaman olursa.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
walla benim bi fikrim war aküyü sök önce sonra bekle biraz tekrar tak yanlız teyp kodunu falan girmeyi biliyorsan belki düzelir.

bunu dikkate al bence.Sistemi kontrol eden epromlar felan resetlenmiş olur.Böylece basit programsal hata varsa düzelebilirde.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RespecT' Alıntı:
bunu dikkate al bence.Sistemi kontrol eden epromlar felan resetlenmiş olur.Böylece basit programsal hata varsa düzelebilirde.

evet haklısın da ne bileyim şahin gibi değilki sök tak yapsak insan korkuyor ellemeye... Teyp code istiyordu G'de H'ta teyp kafası yok yinede istermi ? Veya başka bir şey yapmak gerekirmi sök tak işleminden sonra ? Cam, kilit, kumanda falan herhangi birşeye ayar veya müdahele gerekirmi ? (Kitabı karıştırayım biraz daha aküyle ilgili olarak bari)

-Tamam buldum camları aktif hale getirmek lazımmış
-Tarih saat ıvır zıvır bi de...
yazıyor hepsi yarın bi deniyim sağolun

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aküyü söktüm taktım bişey değişmedi. Sonra Joker opel'e gittim. Usta ilgilendi

-Tech2 bağladı baktık birşey görünmüyor.

-Sigortalar, ampüller kontrol edildi birşey yok

Sadece ; CIM kontrol edilemedi çünkü tech2 CIM menüsünde kod istiyor o da bilinmiyor. Yetkili serviste deneyin dedi

-Eskidende çalışmama problemi oluyordu arıza ışığı yanıp sönüyordu CIM'den şüphelenilmişti ama kendiliğinden düzeldi. (Alakası varmıdır sizler bilirsiniz)

USTALARIMIZDAN VE KULLANICILARIMIZDAN FİKİR RİCA EDİYORUM

(garanti dolalıda 1 ay olmak üzere CIM 800ytl civarı dedi eğer sorun oysa... umarım ondan değildir yada garantiden yaparlarmı ?)

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Garanti dolduysa yapacaklarını sanmıyorum ama konuşmanda fayda var ...

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler...

Sonuca ulaşabilirsem tabiki paylaşırım,

Ama servisçi arkadaşlarımızın fikri yok sanırım konuyla alakalı olarak ? Görmeden bişey demek zor tabi...

CIM olmasın diye dua etmekten başka yapıcak birşey yok sanırım yarın müsait olursam EGEM'le görüşücem, hatrımızı görmezden gelmezler umarım.

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aker' Alıntı:
umarım tesisata fare dadanıp kabloları kemirmemiştir.

Sakın gülüp dalge geçtiğimi düşünmeyin; ciddiyim...
Şerefsiz fare Tempra nın canına okumuştu. Nasıl ne tür bişey olduğunu bilmediğim için de aracı kullanırken tırsıyordum. Aracın içine , motora kapan bile kurmuştum. Ama sonunda Tempra acısını fena çıkarmıştı, bir gün klimayı çalıştırdım, tangır tungur sesler geliyor. Fındık faresiymiş ve havalandırma fanında can verdi.

benim arabamımda cama su gelen hortumunu yemişti :) ama arkadaşın sorunu bu olmasa gerek