elektirkli ayna yardım

arda işlekeller

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 97 model corsa sahibiyim aracımın aynalarını elektirkli ayna yapmak istiyorum neler yapmam gerekiyor bana anlatırmısınız ve maliyeti ne kadar çıkar yardım ederseniz sevinirim

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise gidip soracaksin hangi modellerin aynalari elektrikli diye ve senin corsa ya uyarmi diye (yada sanayide uydurulacak yani takilacak). Bence ugrasma aynalari taktin diyelim onu boyatman lazim arabanin rengine, sen bide aynalari kumandadan kapansinda istersin....

Yani anlamacagin baya baya ugrasirsin.Ugrasirim dersen ne diyeyim kolay gelsin.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yabancılar bu işi kendileri yapıyo, evlerinin garajında..

corsa-c.co.uk sitesinde örnekleri var... ben de bir ara heves ettim araştırdım.. öğrenebildiklerimi paylaşayım senle...

öncelikle aracın tesisatı buna hazırsa hiç bir sorun olmadan takarsın, ama %60 ihtimal hazır değildir bence..

benim araç 2006 corsa c , servise götürdüğümde adam iç taraftaki ayna kapağını açtı baktı , yok kardeş senin tesisatta elektrikli ayna girişi yok dedi, bir opel servisindeki elektrikçide boşver oynatma aracını yazık günah , işler ters gider elinde kalır falan dedi...

ama işin aslı senin aracın aynısının elektrikli aynası olanı varsa gidip o aracın ön kapı tesisatlarını alacaksın, bunuda çıkmacılarda bulabilirsin, mesela benim araç essentia ,ben enjoydan çıkma sağ sol kapı tesisatı bulsam işlem tamam sayılır, hatta sağ kapı tesisatının değişmesine gerek olmayabilir mişte, daha sonra biliyosun kumanda düğmesi ve düğmenin oturacağı uygun kapı tutulan yerdeki parça gerekiyo..

mirror switch 50-100 tl arası bişey
kapı tesisatı da çıkmacıyla yapacağn pazarlığa göre 100-200 arası olabilir
2 de ayna gerekli tabi en elektriklisinden :) , onlarıda 2 sene önce falan tanesini 50 liradan satıyolardı maslak oto sanayide

yani parçalar 200-400 tl arası birşey tutar, tabi birde işçilik, ayrıca insan biraz olsun tırsıyor ya yanlış birşey olursa diye..

eğer yaparsan tecrübelerini paylaşman dileğiyle :)

birkaç foto ekliyorum, umarım görünürler...

DSC02036.jpg

DSC02035-1.jpg

DSC02034.jpg

DSC02033.jpg

DSC02031-1.jpg

bunlar corsa c için , seninkilerde benzer olacaktır..

ayrıca birinci fotodaki parçaları almak zorunde değilsin, yani manual kumanda kolları kalır orda ama gözüne batmıyosa öle kullanırsın

bu arada kendinizi üye arşivinde tanıtınız..

Son düzenleme:

arda işlekeller

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şağ olun eğer yaparsam tecrübelerimi sizede aktarıcam