El freninden gelen ses.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, bir kaç gündür dikkatimi çekiyor, olay şu;
Araç durur haldeyken el frenini çekiyorum vijuuuu diye ses gelirken tam sonunda tak ediyor, o tak sesini ayağım frene basılıykende hissediyorum.
Bir kaç defa denedim 10 defa denediysem 8inde o ses geldi.
Hiç böyle bir sesle karşılaşan oldumu?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: El freninden gelen ses.

El frenini kapıyı açıp dinleyin, aracın altında sanki robocop tamir yapıyor. Normal o ses, elektronik olduğu için sistem kendisi kitliyor, haliyle yıllardır süregelen caaaart diye kol kaldırma işlemini biz yapmayınca anormal algı yaratıyor.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Robocop sesine alıştık aslında, ciuvvvv diye el freni sesini.
Ama tam o ses çıkarken tak ediyor ve fren pedalında bir titreşim oluyor gibi.
Aslında en kısa zamanda el frenini çekerken çıkan sesi video olarak kaydetsem daha iyi olcak gibi :)

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
El frenini kapıyı açıp dinleyin, aracın altında sanki robocop tamir yapıyor. Normal o ses, elektronik olduğu için sistem kendisi kitliyor, haliyle yıllardır süregelen caaaart diye kol kaldırma işlemini biz yapmayınca anormal algı yaratıyor.
ben yıllardan berı şoförlük yapıyorum daha caarrrttttt dıye cekmedım benım bır huyum vardım butona hafıf basıp oyle cekerım kolu hem dışlılerede zarar vermemiş olurum

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

şöyle bir olayda var, el frenini çekince fren kendini biraz bırakıyor mesela. Hele ki otomatik kullanıyorsanız ve vites D'de iken el freni çekerseniz araba öne doğru esniyor  steeringwheel ama dediğim gibi yıllarca el freni kolunu çekip caaaart diye ses çıkartmaya alışkın olunca ilk seferler bende çok garipsedim. Hele ki kapı açıkken el freni düğmesine basıp dinlerseniz daha ürkütücü  011zaa

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sesler normal, elektronik park freni ile alakalı; daha önce forumda 2 kademeli olduğunu okumuştum denedim ve ikinci kademe ilkine göre daha kısa ve fren pedalına basıyorsam pedalın iyice sertleştiğini hissettim.

Bir de şoför emniyet kemerini kilitleyip açınca da benzer bir ses geliyor daha önce fark eden konu hakkında bilgisi olan var mı?

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence siz baktırın derim bence tak sesi normal değil

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vakit olmadı sesin videosunu kaydetmek için, el freni sesi ile ilgili bir sıkıntım yok ama deidğim gibi ciuuuv sesi gelirken tak diye bir ses geliyor ve fren pedalı titreşiyor.
Anormal olan bu:/

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bide hill holder'n sesi var dııızzz die çıkıyor ben, sen gibi viyuvt mu neyse öyle efekt yapamıyorum kardeş  005hihih 005hihih
Nese yokuşta veya bir inişte fren pedalına basınca fark edersin sesi onunla da karışmış olabilme ihtimali var  ;)

ferhat85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Stskeep link' Alıntı:
Vakit olmadı sesin videosunu kaydetmek için, el freni sesi ile ilgili bir sıkıntım yok ama deidğim gibi ciuuuv sesi gelirken tak diye bir ses geliyor ve fren pedalı titreşiyor.
Anormal olan bu:/

merhaba, benim aracımdanda (Astra J 1.3 dizel 2013) bu tak sesi gelmeye başladı. sizdeki sıkıntının çözümü ne oldu? normalde gelen elektronik fren sesinin sonunda geliyor.