el freni takılı kaldı???

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkdslar bı sorum olacak?5 gun arabayı yerınden kaldırmadım,arabaya bındıgımde arka tekerlerın kıtlı olldugunu gordum,araba yerınden kalkmıo,servısten usta geldı,arka tekerlere tıkladı kampananın oralara,arabanın tekerler cozuldu.tur attık koyduk yerıne arabaya hıc bı sorunu yok.bunun sebebı sızce nedır?ustaya sordum kem kum ettı,sıze sormak ıstedım?bu arada herhangı bısey yapmam gerekıo mu?yaglatma gıbı vesaıle vesaıle.yorumlarınz ıcın tsk ederım sımdıden,kazasız belasız surusler arkdslar...

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Maalesef bu durum benim ve kardeşimin başına geldi, ikimizde sonradan farkettik yagmurlu havadan sonra evin önüne arabyı park edip sabah çalıştırdıgımızda arka fren balatalarının yapışmış oldugunu farkettik. Servis gelik iki dakikada hallettti. Sana tavsiyem mümkün oldugu kadar el frenini az kullanman özellikle yagmurlu havalardan sonra....

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RAINMAN' Alıntı:
Merhaba,
Maalesef bu durum benim ve kardeşimin başına geldi, ikimizde sonradan farkettik yagmurlu havadan sonra evin önüne arabyı park edip sabah çalıştırdıgımızda arka fren balatalarının yapışmış oldugunu farkettik. Servis gelik iki dakikada hallettti. Sana tavsiyem mümkün oldugu kadar el frenini az kullanman özellikle yagmurlu havalardan sonra....

tşkler arkdsm saol....

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el freni kilitlenmesi hava soguksa balatalar yapışmış olabilir.Yoksa tel de sorun vardır sanırım.Çok soguk havalarda el frenini çekmemeniz sizin yararınıza heran böyle bir olayla karşılaşabilirsiniz.

Harunde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten çok soğuk havalarda el fireni kullanmayı tavsiye etmiyorlarr dedikleri gibi balata yapışıyorr

tarikc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen herkesin basina gelebilir bi durum bu,özellikle ayaz havalarda don yapan havalarda bu mümkün... balata isininca kendisini birakacaktir gerci,isinmasi icinde hareket etmek gerekiyor ;) biraz balata kokusu belkide duyulabilir ama benim basimada geliyor ve hic cekinmeden hareketleniyor,tabi bilincli sekilde,zaten bi müddet sonra isinan balata kampanayi birakiyor..eger balata yapismissa zaten el frenini indirseniz bile tekrar yukari dogru hareketlendirdiginizde bosluk oldugunu hissedersiniz,yürüdükce kendini birakan balatayide bu sekilde test ediyorum ben,el frenine elimi atip yukari dogru hareketlendiriyorum ve eski sIkLIgina dönmüsse tam gaz yola devam ediyorum ;)

güven68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte problem orda. bana denilene göre p pozisyonunda arabayı sadece tek bir vites dişlisinin tuttuğu. herhangi bir nedenle (çarpma, dik yokuş vs) araba ileri geri oynamak zorunda kaldığı zaman vitesin zorlanıp daha kolay hasar görebileceği söylendi bana. bu konuda arkadaşlar aydınlatırsınız sevinirim.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya park ederken takın 1 e öle kalsın elfrenine gerek yok kışın donuyo zaten